Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Czytanie od niemowlaka – klucz do dobrego rozwoju

Data utworzenia : 2014-10-02 13:52 | Ostatni komentarz 2019-02-18 14:49

Redakcja LOVI

14138 Odsłony
146 Komentarze

Zazwyczaj dzieci uwielbiają, gdy im się czyta. Dlaczego warto, co daje czytanie już najmłodszym dzieciom i jak sprawić, by w przyszłości czytały same – dowiesz się z naszego artykułu. [Zapraszamy także do przeczytania wypowiedzi we wcześniejszym wątku Czytanie maluchom http://lovi.pl/pl/forum/5/215/1 Redakcja LOVI]

2019-02-18 14:49

Ja będąc jeszcze w ciąży zakupiłam pierwszą książeczkę dla mojego skarba. W tym niecierpliwym czekaniu na jej przyjście na świat, przeglądałam jej ubranka i już wtedy czytałam jej do brzuszka. Teraz również staram się codziennie jej czytać. Nawet ciotki, które odwiedzają córeczkę wyciągają książeczki i jej czytają. Warto już od samego początku to praktykować, ponieważ książki bardzo rozbudzają dziecięcą wyobraźnię :)

2019-02-18 14:35

U mnie córka ma etap, że ona sama musi trzymać książkę i strony przekładać.

2019-02-15 10:28

Ja w pierwszej ciąży studiowałam to synkowi kodeksy czytałam, może prawnikiem będzie :p ale tak serio od urodzenia czytam bajki na dobranoc i do tej pory to robię. Teraz jest jeszcze słuchaczka. Synek bez bajki nie zaśnie. Przez bajki poznaje nowe słówka. Tak nauczył się kolorów i zwierząt właśnie Brzezie książeczki dla dzieci, które wspólnie czytamy.

2019-01-31 00:20

Dlatego krótkie rymowanki, wierszyki, dobrze akcentowane, najlepiej sprawdzają się orzy takich maluszkach.

Konto usunięte

2019-01-30 22:27

dziecko potrzebuje systematyczności dlatego korzystniej jest czytać kilka minut codziennie niż godzinę raz w tygodniu. Dziecko zapamiętuje czynności, przyzwyczaja się, nabiera nawyków. Ważne jest też to, że maluch nie potrafi zbyt długo się skupiać na jednej aktywności dlatego najlepiej gdy nie trwają zbyt długo, a się przeplatają wzbudzając zainteresowanie dziecka

2019-01-30 11:48

Ja staram się czytać mojemu dziecku prawie każdego dnia. Czasem jest to kilka minut, czasem nawet godzina... :)

2019-01-06 18:46

Co do akcji "Mała książka Wielki Człowiek" to również polecam. Dołączyłyśmy do niej z córką jak tylko weszła do naszej biblioteki. W grudniu córka odebrała już dyplom. :) U nas czytanie również zaczęło się od narodzin, chociaż dopiero teraz od jakiegoś czasu jest zainteresowanie. Codziennie przed snem czytamy książeczki, nie ma że mamie się nie chce, bajka musi być! ;) Raz w tygodniu odwiedzamy bibliotekę. Na chwilę obecną cieszę się, że córka jest tak zainteresowana książkami. Zobaczymy jak będzie z wiekiem, oby się nie zmieniło ;)

2018-12-18 20:14

Dziecko od najmłodszych lat trzeba rozwijać.