Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Nastoletni rodzice

Data utworzenia : 2014-02-10 15:56 | Ostatni komentarz 2014-07-29 13:49

konto usunięte

7516 Odsłony
47 Komentarze

Być może wśród społeczności naszego forum są osoby, które bardzo wcześnie zostały rodzicami (jako nastolatkowie). Wśród wielu ludzi istnieje przekonanie, że nastolatki nie są gotowe do bycia rodzicem, są nieodpowiedzialne, nie mają pracy, skończonej szkoły itp. Ale czy słusznie? Czy można wszystkich nastoletnich rodziców wrzucać do jednego worka? Podzielcie się własnym zdaniem i doświadczeniem.

2014-07-29 13:49

cerien pokazałaś że najwięcej zależało od ciebie od twojego nastawienia że bycie rodzicem młodym to nie zostawienie dziecka na pastwę losu tylko dbanie dawanie dużo miłości i opieki i do tego postanowienie skończyć szkołę i znaleźć pracę . Właśnie ty jesteś przykładem dla innych nastoletnich mam że sobie poradzą i mieć maleństwo to najwspanialszy skarb na świecie a nie tragedia i trzeba walczyć o to a nie poddawać się .

2014-07-28 17:00

ja zaszłam w ciąże mając 18 lat urodziłam mając skończone 19. Nie żałuje tego chodź fakt....nie było lekko gdyż tylko mój narzeczony pracował i musiał z tego utrzymać 4 osoby a ja chciałam skończyć szkołę. Udało mi się to. Potem poszłam do pracy. Na szczęście nie zostałam z tym sama bo miałam ogormne wsparcie u narzeczonego i mojej rodziny. Nie żałuje i wiem że dziecku również krzywda się nie działa.

2014-07-24 21:50

myślę że niepełnoletni nastolatkowie mogą być dobrymi rodzicami jedynie gdy będą mieć silne wsparcie ze strony rodzin, a niestety często bywa że są pozostawiani sami sobie i cały świat się od nich odwraca...

2014-07-19 20:35

Ja urodziłam córkę w wieku 22 lat ( ale za miesiąc już skończyłam 23 ). Może nie byłam wtedy nastolatką, ale jednak młodym człowiekiem. Nie wydaje mi się, że to było za szybko. Byłam już dawno po ślubie. Na początku w opiece pomagała mi mama ponieważ mieszkaliśmy w tym samym domu. Gdy córka miała roczek przeprowadziliśmy się do własnego mieszkania.

2014-07-18 10:20

No też tak bywa i uważam, że to nic dobrego..do dziecka trzeba dorosnąć..dziewczyna która ma 16 lat nie jest jeszcze gotowa na bycie matką..

2014-07-18 00:47

Kinga zazwyczaj ale nie zawsze, bo bardzo często taka młoda mama zostaje sama jak palec..

2014-07-17 11:06

Wiadomo, że są dobre nastoletnie matki, ale nie o to tu chodzi. Moim zdaniem do ciąży i rodzicielstwa trzeba dorosnąć i być samodzielnym. Bardzo często takie matki zostają bez ojców swoich dzieci bo Oni sami są jeszcze dziećmi..kobiety dorastają szybciej i są bardziej odpowiedzialne. Każdy w swoim żuciu musi przejść pewne etapy. Każda młoda matka potrzebuję mieć kogoś kto jej pomoże będzie wspierał, a takie matki często tego oparcia nie mają.. Zazwyczaj cały ciężar spada na rodziców takiej dziewczyny..

2014-07-17 08:53

Właśnie wsparcie dla tak mlodej osoby jest bardzo ważne