Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (586 Wątki)

Naturalne planowanie rodziny ?!

Data utworzenia : 2013-11-29 22:37 | Ostatni komentarz 2020-05-08 22:12

Anna-0

6577 Odsłony
58 Komentarze

Czy wgłębiałyście się kiedyś w metody naturalnego planowania rodziny? Czy któraś para dzięki tym metodom poczęła upragnione dziecko, bądź stosowała te metody w celu uniknięcia ciąży?

2020-05-08 22:12

Monisia to prawda. Wiele osób dla imprezy przekładają datę chrztu 

2020-05-08 14:32

Chrzty w kościele odbywają się. Ale dużo osób nie robi poprostu bo nie można robić imprez i dlatego też odwołują 

2020-05-05 23:50

Mamameg wydaje mi się że nie. Bo śluby udzielaja. Koleżanka właśnie miała ksiądz normalnie udzielił

2020-05-05 15:01

Aneczka teraz chrzty są chyba zawieszone, przynajmniej przez jakiś czas tak było.

2020-05-04 23:49

U nas nie było problemu z chrzestem. Nie wiem jak w obecnej sytuacji. 

2020-05-03 22:48

W naszej parafii jest problem lecz jak pod stołem dasz kasę problemu nie ma teraz się proboszcz zmienił.. Ciekawe dlaczego.. Haha 

 

My chhodzimy gdzie indziej po za parafie, bo znaleźliśmy naprawdę fajny kościółek na uboczu i księża za bardzo fajni tam nam bez problemów i cenników ochrzcili dzieci, ślub też co laska na tyle ile uważamy bez cennika (narazie się wstrzymaliśmy) ale jak bd robić to tylko tam. 

 

Zaś na wsi u rodziców to dopiero jazda kolęda 200zl minimum bo taki cennik. Msza odprawiana w intencji min. 50zl o ślub nawet nie pytałam. I 2 razy do roku jest tak że każda rodzina z domu musi wysprzatac kościół i zaopatrzyć go w nowe kwiaty. 

 

Co jak co ale kościół do kościoła chodzić lubiłam ale jak tak się dzieje to gdzieś już się na to wszystko inaczej patrzy.. 

2020-05-03 22:01

Mamameg nie słyszałam. I jakoś tego nie zauważyłam kogo znam.z dziećmi to ochrzcili swoje dzieci. Teraz wiadomo że odłożyli na później chrzest 

2020-05-03 00:11

A czytałyście artykuł o tym że jest coraz mniej chrztów? I zastanawiają się dlaczego. Każdy robi jak uważa, nasze dzieci są ochrzczone ale mieliśmy problem z chrzestnymi, bo chrzestny musi spełnić pewne warunki (nie może być rozwiedziony i żyć w związku nieformalnym) a teraz niestety coraz więcej jest osób które żyją bez ślubu. ja ich rozumiem i nie potępiam, ksieza powinni brać to pod uwagę ale oni nie wyrażają zgody aby taka osoba była chrzestną/chrzestnym.