Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Mama na studiach

Data utworzenia : 2019-03-05 12:56 | Ostatni komentarz 2019-06-07 08:16

Marta-1997

926 Odsłony
12 Komentarze

Witam , czy są tu jakies mamy które zaczęły studia I rok zaocznie, a na czerwca czekała ich cesarka ? Jak sobie radziłyście z zaliczeniem semestru ? Jak sobie radziłyście na zjazdach pod koniec ciąży ? Czy wykładowcy mieli jakies ale ?

2019-06-07 08:16

Kuki mogę zapytać jak tego dokonałaś? O ile jestem w stanie zrozumieć że napisałaś pracę kiedy córka spała to nie bardzo wyobrażam sobie gdzie miałaś dziecko podczas wykładów?

2019-06-06 19:24

Przyda się ? szacun czy ja wiem, trzeba było się zmobilizować bo latka lecą i człowiek młodszy nie będzie. Oczywiście obiady w domu też są i w miarę posprzątane a i śpię po 8h ;)

2019-06-05 18:38

m.kuki wielki szacun ;-) bo zazwyczaj, jak się nie ma z kim dziecka zostawić, właśnie typu babcia, niania, to właśnie dziekanka. A Ty jeszcze dajesz radę na dziennym studiach :) Powodzenia w zaliczeniu pracy! :)

2019-06-03 23:14

Moja mała ma pół roku, za tydzień bronie mgr, sesje zaliczone w zerówkach, praca pisana była jak mała spała, żadnej dziekanki, żadnych zwolnień, nic.. uwaga.. studia dzienne ? wszystko się da, wystarczy mobilizacja i chęci ? (aaaa i żeby nie było, nie mieszkamy z teściową, babcią itd)

2019-03-12 13:12

Tak właśnie mam zamiar zrobić . Mam nadzieję , że okaża się wyrozumiali :)

2019-03-12 10:24

Wg mnie wszystko zależy od wykładowców i ich ludzkiego podejścia są tacy, którzy nie będą robili problemów ale i na pewno będą tacy co im będzie to przeszkadzać. Porozmawiaj wykładowcami a na pewno uda Ci się wszystko zaliczyć i skończyć studia w terminie.

2019-03-08 14:16

Dziewczyny , jest to kierunek adminstracja publiczna , praktycznie sama teoria pierwszy rok , no ale zaliczyć trzeba . Rozmawiałam w dziekanacie na kolejnym zjeżdzie mam pogadać z każdym wykładowcą , żeby zaliczać w miare możliwości na bieżąco . Powiedzieli mi również o możliwości tzw . ITS jest to indywidulany tok studiów , czyli po urodzeniu dzieci wypełniam wniosek wraz z dołączonymi aktami urodzenia . Daje mi to możliwość , ze nie będę musiała być na wykładach ale będę musiala zaliczać . A egzaminy mogę zaliczać we wrześniu w razie co i będzie liczone nie jako poprawka a pierwsze podejście . Nie chciałabym brac urlopu dziekańskiego gdyż zalezy mi żeby w miare szybko skonczyć studia . Pracuje aktualnie w jednej z drogerii teraz jestem na L4,ale nie wyobrazm sobie wrocic po macierzynskim i pracowac raz na 14 do 22 , a kolejnego dnia na do 22 , i niestety takie zmiany jak 6 do 14 sa 3-4 na 20 dni pracujacych .. zero stabliności . Moze i kierunek malo ambitny ale wolalabym pracowac do 15-16 , gdyż z dwójka dzieci małych moze byc ciezko to wszystko pogodzic .

Konto usunięte

2019-03-08 04:30

Pomyślałam jeszcze o tym, że w razie konieczności możesz skorzystać z urlopu dziekanskiego i spokojnie spędzić te kilka miesięcy z maluszkiem. Okres urlopu i warunki przyznawania sprawdź na stronie swojej uczelni. O urlop trzeba złożyć wniosek gdybys była zainteresowana