Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Jak zadbać o związek po narodzinach dziecka

Data utworzenia : 2019-03-01 13:08 | Ostatni komentarz 2019-06-06 06:53

Redakcja LOVI

1781 Odsłony
14 Komentarze

Narodziny dziecka to rewolucja w życiu pary. Ważne, by nie zaniedbać w tym czasie relacji z partnerem. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę w tym wyjątkowym okresie.

2019-06-06 06:53

Super że macie swoje sposoby. U nas po narodzinach dziecka w sumie nie było nas i skutki tego odczuwamy do dziś. Poprostu się oddaliśmy emocjonalnie od siebie. Ale to prawda że zmienia się wszystko i ludzie często zatracsjs js się w tym

2019-06-05 18:46

Wiadomo, że u większości par zdarzają się kłótnie i konflikty, czasem nawet z błahych powodów. I wtedy pomaga rozmowa, bo jeśli się nie rozmawia, te błahostki gdzieś zostają w naszej pamięci i się nawarstwiają i nawarstwiają, aż człowiek w którymś momencie wybuchnie, bo nie jest w stanie ciągle trzymać negatywnych emocji w sobie. I ja też uważam, że jeśli rodzi się dziecko, zmienia się wszystko. Wszystko jest robione pod dziecko i często rodzice zapominają w tym wszystkim o sobie. Nie prawią sobie komplementów, nie starają się o siebie wzajemnie, a co za tym idzie, nie przytulają i nie okazują czułości. A wszystko później niestety prowadzi do rozstania. My z mężem mamy różne sposoby na to, żeby nasz związek cały czas byl mocny i silny. Przede wszystkim okazujemy sobie czułość poprzez przytulenie, czy buziaka. Wychodzimy gdzieś razem. Jakiś czas temu mąż widząc mnie trochę zmęczoną domem i pracą i często sfrustrowaną zaproponował kurs tańca dla dorosłych. I powiem Wam, że to był strzał w 10, bo zawsze spędzimy trochę więcej czasu tylko we dwoje :) No i mamy to szczęście, że mamy z kim syna zostawić, jak potrzebujemy wyjść gdzieś razem :)

2019-06-04 11:33

Gorzej jak się nie potrafi zostawić dziecka....

2019-06-04 00:44

Rozmowa to podstawa i wzajemny szacunek. Musi jednak istnieć porozumienie bo jak jedna ze stron się stara a druga nie to problemem stają się nawet drobne nieporozumienia. Jak jest taka możliwość to warto zostawiać dziadkom dzieci i iść na randkę :-) przypomnieć sobie te czasy kiedy było się tylko we dwoje.

2019-06-03 12:24

Istotą utrzymania dobrych relacji jest przede wszystkim rozmawianie z partnerem o swoich potrzebach, ale też wykrojenie mu chociaż tej chwili czasu tylko dla was.

2019-05-14 16:38

Ja uważam, że mimo teoretycznej wiedzy żeby nie zaniedbywać partnera to właśnie wiele od kobiety mężczyzny zależy. Świeżo upieczona mama jest najczęściej zmęczona nocnym wstawaniem, karmieniem i opieką nad noworodkiem, i raczej cała uwaga skupia się wtedy na dziecku. Myślę, że jeśli mężczyzna będzie w tym czasie wyrozumiały i nie będzie traktował dziecka jak konkurencji to relacje w związku będą na dotychczasowym poziomie. Natomiast jeśli mężczyzna będzie wymagał, aby żona poświęcała czas jemu zamiast dziecku to może się z tego niestety wywiązać konflikt. Nie twierdzę oczywiście, że kobieta powinna cały swój wolny czas poświęcać dziecku, a mężczyzna ma zając się sobą. Wręcz przeciwnie, powinni znaleźć czas dla siebie, na to aby porozmawiać, a czasem może i pomilczeć, ale tylko ze sobą, wykorzystać czas drzemki dziecka. Jedno powinno potrafić zrozumieć drugie bez robienia sobie wyrzutów.

2019-05-14 00:50

U mnie po porodzie relacje z partnerem stały się jeszcze lepsze nawiązaliśmy jeszcze większą więź a to przez to że był przy mnie przy porodzie

2019-03-01 16:49

Dokładnie po narodzinach dziecka wywraca się świat do góry nogami . Najważniejsze żeby w tym czasie nie zapomniec o sobie nawzajem . Ja z mężem też przeszłam zakręt po urodzeniu pierwszego dziecka , wszystko to co robiliśmy razem uległo zmianie , stąd niepotrzebne emocje , kłótnie z głupiego powodu . Ale jesteśmy silni , kochamy się , doszliśmy do siebie po porodzie i jest cudownie . Teraz z dwójką dzieci umiemy odnaleźć się we wszystkim ,dużo robimy wspólnie z dziećmi ale mamy też czas tylko dla siebie .