Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2265 Wątki)

Zgaga w ciąży

Data utworzenia : 2013-01-16 11:48 | Ostatni komentarz 2024-08-04 07:20

Konto usunięte

88345 Odsłony
1951 Komentarze

Też was w ciąży tak męczyła? Jakie miałyście sposoby? ----- Dziewczyny jestem w końcówce ciąży, i mam okropną zgage, bardzo jest to uciążliwe.. Gdzieś na jakimś forum czytałam o mleku że pomaga, mi niestety nie. :( Macie jakieś inne sposoby?

2014-11-23 13:44

Allusal miałam podawany w szpitalu,niestety nie pomagał na długo.

2014-11-22 22:13

polecam Allusal w tabletkach do ssania.

2014-11-22 21:03

92_monia,ale są inne tabletki lub syrop na zgagę dla kobiet w ciąży,popytaj w aptece,bo są bez recepty,jakoś na G,ale nie pamiętam dokładnie jak :)

2014-11-21 16:58

Ja jestem w 7m i też mam zgage. W nocy nie raz spać nie moge. Pomaga rennie ale go nie mozna brać długo. Słyszałam aby owoce jeść max do 15.

2014-09-07 22:28

Oj tak zgaga to przekleństwo kobiet w ciąży.. ja na ten temat dowiedziałam się dużo właśnie od koleżanek, które piszą powyżej :) i faktycznie pomogło.. w moim przypadku.. bakalie np. migdały, mleko, woda, kefir.. jest w czym wybierać w zależności od apetytu w danym momencie :)

2014-09-07 20:58

Zgaga dopadła mnie po jakoś w 7 miesiącu,była straszna,czasami aż płakałam... Piłam jak najczęściej mleko,ale niezbyt pomagało. Później spróbowałam z migdałami,ulga po nich była na godzinkę lub dwie. Lekarz polecił mi Rennie,jest zupełnie bezpieczny w ciąży,nawet na ulotce jest napisane,że mogą go brać kobietki w ciąży,dopiero one mi pomagały na parę godzinek.

2014-08-06 18:06

MI pod koniec ciazy juz nic nie pomagalo na zgage, jedynie nie jedzenie tych rzeczy o ktorych wiedzialam ze bede po nich miala zgage. Wolalam sie wiec powstrzymac niz pozniej sie meczyc bo pieklo mnie bardzo.

2014-08-06 11:42

Zgadze można zapobiegać podczas jedzenia lub po nim. Radziłabym ograniczyć tłuszcze, węglowodany, potrawy kwaśne, ostre, czekoladę i słodycze. Przyszła mama powinna jeść często, powoli i dokładnie przeżuwać. Nie powinna jeść bezpośrednio przed pójściem spać. Po jedzeniu powinna odpoczywać w pozycji siedzącej, żeby jedzenie nie cofało się do przełyku. Gdy zgaga już was męczy możecie wypróbować kilka domowych sposobów : -szklanka ciepłego mleka, ale niezbyt tłustego bo tłuszcze też wywołują zgagę -migdały mają odczyn zasadowy tak jak mleko i zobojętnia kwasy żołądkowe, powinno się zjeść garść migdałów -siemię lniane zalane wrzątkiem i wypite przed snem ( oczywiście już ostudzone )