Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2199 Wątki)

Zgaga w ciąży

Data utworzenia : 2013-01-16 11:48 | Ostatni komentarz 2023-06-14 05:13

Konto usunięte

85548 Odsłony
1942 Komentarze

Też was w ciąży tak męczyła? Jakie miałyście sposoby? ----- Dziewczyny jestem w końcówce ciąży, i mam okropną zgage, bardzo jest to uciążliwe.. Gdzieś na jakimś forum czytałam o mleku że pomaga, mi niestety nie. :( Macie jakieś inne sposoby?

2015-01-03 20:51

Zgaga nie pojawia się tylko w ciąży, ale normalnie też. Zaczyna się często pojawiać jak stajemy się coraz starsi. Wiele ludzi ma zgagę, ale zdarzają się też tacy, którzy nie wiedzą co to jest.

2015-01-03 11:00

Asieńka czasem jeszcze się pojawia, ale już bardzo rzadko i nie jest taka męcząca jak w ciaży. Teraz ostatnio nawet mnie dopadła po świętach - wynik kosztowania wszystkiego, jak to w Święta:)

2015-01-03 10:43

Też próbowałam brać Gaviscon i w tabletkach i w syropie,niestety i on nie pomagał zbytnio :( Dziewczyny,a miałyście tak,że po ciąży powróciła zgaga na jakiś czas?

2015-01-03 09:09

Oj nieeeee tylko nie ta nieszczęsna zgaga :/ Niestety męczyła mnie niemiłosiernie i w dzień i w nocy. Nic nie pomagało. Żadne domowe sposoby. Nawet Rennie nie działało. Ale lekarz polecił mi Gaviscon, można go brać w ciąży, więc jak już nie mogłam wytrzymać w nocy, to wtedy po niego sięgałam.

2015-01-02 23:43

Mialam kilka przejsc ze zgaga niestety ale nie bylo zle a pomagalo mi zimne mleko, nie bralam zadnych tabletek ani nic tylko pilam zimne mleko i byla znaczna ulga. Polecam

2014-12-10 17:27

Mi niestety nic nie pomagało, z czasem tylko nauczyłam sie rozpoznawac po czym jest najwieksza (u mnie był to por, winogrona i śliwki, brzuch bolał mnie tez po wiśniach ale zgagi po nich nie miałam). Ogólnie zgage miałam prawie 3 miesiace - od 3 do 6 miesiaca i to była masakra, nie mogłam nic jeść bo ciągle obrzydliwie mi sie odbijało z sokami żołądkowymi, schudłam. Na szczescie juz mi przeszło (obecnie 34tc) i wcinam co tylko zechce

2014-12-02 19:30

Mnie niestety zgaga strasznie męczyla i nic nie pomagalo, zadne sposoby.. Ponoc jak ma sie zgage w ciazy dziecko rodzi sie z czuprynką na glowie i tak tez bylo w moim przypadku.. ;). Owszem zgaga mnie meczyla, ale gorsze bylo czeste oddawanie moczu i codzienne pobudki nocne na toaletę, koszmar..

2014-12-02 19:20

Słyszałam, że na zgagę pomaga herbatka imbirowa oraz arbuz. Dopiero jestem w drugim trymestrze i na dzień dzisiejszy nie wiem co to zgaga :)