Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Zgaga w ciąży

Data utworzenia : 2013-01-16 11:48 | Ostatni komentarz 2023-06-14 05:13

Konto usunięte

85456 Odsłony
1942 Komentarze

Też was w ciąży tak męczyła? Jakie miałyście sposoby? ----- Dziewczyny jestem w końcówce ciąży, i mam okropną zgage, bardzo jest to uciążliwe.. Gdzieś na jakimś forum czytałam o mleku że pomaga, mi niestety nie. :( Macie jakieś inne sposoby?

2015-04-06 12:34

Tak małe porcje i ze 2-3 h przed snem zeby tych cofek nie bylo

2015-04-03 20:06

U mnie melisa z pomarańczą niestety odpada (zbyt kwaśna). Za to w połączeniu z gruszką- istne cudo :). Mi zgaga doskwiera jak wypiję za dużo po kolacji i zaraz po niej się położę. Wtedy cofki również gwarantowane. Małe porcje jedzenia również zalecane.

2015-04-03 16:00

No niestety trzymana wysoko głowa tak jak mówisz nie zawsze pomaga w pozbyciu się zgagi. Właśnie się dowiedziałam o takim czymś jak sól Vichy –poprawia trawienie i działa zobojętniająco na kwaśną treść żołądka, jest w formie tabletek musujących i jest dostępna bez recepty.Roztwór pije się po większych posiłkach :) Dziś mąż ma mi ją zakupić także na pewno zdam relację co i jak. Poza tym moja babcia poleciła mi siemię lniane, trzeba łyżeczkę nasion zalać pół szklanki wrzątku, potem trzeba poczekać, aż przestygnie, można dodać mleka albo wody, bo robi się z tego taki kisiel więc myślę, że lepiej to rozrzedzić, żeby nie mieć problemu z wypiciem tego magicznego trunku. Podobno tworzy się w przełyku warstwa ochronna, która skutecznie broni się przed kwasami:) Na razie obrałam opcje z tą solą Vichy jak nie pomoże spróbuję "babcinej" metody :) AAA no ale powiem Wam, że zakupiłam sobie Malisę z pomarańczą i pijam 3 razy dziennie. Jest bardzo smaczna i mam wrażenie jakby też troszkę niwelowała refluks :)

2015-04-03 15:45

o tak wysoko glowa i od razu po jedzeniu nie klasc się ale nawet jak podkladam sobie poduszki i spie prawie na wpol siedząco to zdarza sie ze mam zgagę i muszę brać w nocy o północy rennie

2015-04-03 12:29

Od czasu do czasu gdy pojawia się zgaga staram się z nią walczyć, choć wiadomo, że w większości przypadków to ona jednak wygrywa - w końcu ciągle powraca :) Moje sposoby, to nieodłączne w walce ze zgagą migdały! Mają one zasadowe pH i neutralizują kwasy cofające się z żołądka :) no i przede wszystkim są smaczne :) słyszałam też o naparze z siemienia lnianego - trzeba mianowicie zalać siemię wrzątkiem i poczekać, aż wytrąci się "kisielek", Po posiłku nie należy również kłaść się od razu na płasko, jednak w moim przypadku jest to norma, bo po jedzeniu jestem tak najedzona, że tylko mam ochotę się położyć :)

2015-04-03 11:15

To ja jakaś inna jestem bo po bananach nic mi nie jest... a jak się pojawiają zaparcia to do jogurtu dosypuje nasionka babki płesznika i po zaparciach :)

2015-04-03 08:11

I ja ograniczylam banany bo po nich sa zaparcia wlasnie

2015-04-03 01:40

No ale jak widać nie zawsze:)