Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Zgaga w ciąży

Data utworzenia : 2013-01-16 11:48 | Ostatni komentarz 2023-06-14 05:13

Konto usunięte

85457 Odsłony
1942 Komentarze

Też was w ciąży tak męczyła? Jakie miałyście sposoby? ----- Dziewczyny jestem w końcówce ciąży, i mam okropną zgage, bardzo jest to uciążliwe.. Gdzieś na jakimś forum czytałam o mleku że pomaga, mi niestety nie. :( Macie jakieś inne sposoby?

2016-08-03 13:24

Soda dobrze radzi sobie ze zgagą, ale nie powinna być stosowana zbyt często. W ciąży raczej nie jest zalecana, bo soda też zatrzymuje wodę w organizmie. Jeśli raz czy dwa się napijesz to pewnie nic się nie stanie. Gdy bardzo często pije się sodę to może też ona zaburzyć procesy trawienia, bo neutralizuje soki żołądkowe. Czyli w razie, gdy bardzo byś nie mogła sobie z nią poradzić to się napij, ale raczej stosowałabym inne metody, o których tutaj dziewczyny już pisały.

2016-08-03 13:08

Mnie pomagają dwie rzeczy: migdały lub Rennie. Mleko ani jabłka mi nie pomagają. Migdały, choć naturalne to jednak są bardzo drogie, więc na dłuższą metę u mnie odpadły, bo od 8 miesiąca, jak nie wcześniej, zgagę mam praktycznie codziennie. Musiałabym wyżerać migdały kilogramami, a oprócz wysokiej ceny, są także bardzo kaloryczne. Dlatego używam Rennie, jest dla mnie zbawienny. Nic nie słyszałam na temat sody, więc w tej kwestii nie pomogę.

2016-08-03 12:52

mi nic nie pomaga na zgage, ale moze znajde cos co pomoze i mi jestem ciekawa czy sode mozna pić w ciazy?

2016-07-14 18:30

Witam! Mi osobiście zgaga nie dolega, nawet nie wiem co to za uczucie, ale większość Mam poleca Reni jedyny lek dla kobiet w ciąży, ewentualnie jabłka albo migdały.

2016-07-14 18:19

Paranoja! heh ;). I tak jest właśnie często.. Proponuję, aby redakcja brała pod uwagę sensowność wypowiedzi, nagradzając poszczególnych forumowiczów.

2016-07-14 18:15

Najlepsze na zgagę sa migdały, ale mozesz rowniez stosowac tabletki do ssania rennie, mi bardzo pomogly

2016-07-14 15:42

Mnie zgaga męczy od 7 miesiąca ciąży... Dzień w dzień i to strasznie mocno... Mi pomagają produkty mleczne. Oczywiście naturalne bez żadnych słodzików, owoców. W nocy gdy męczy staram się spać na wpół leżąco. Jest o niebo lepiej. Mój ginekolog mówi, że można przyjmować tabletki na zgage, ale ja wolę nie ryzykować gdy mi pomaga mleko. Oczywiście trzeba zrezygnować z ostrych potraw oraz słodyczy...

2016-07-14 13:47

Dziewczyny!!! Taki wątek już istnieje! Kasia i Madzia Was już upomnialy, a Wy nadal swoje. Nie róbcie bałaganu. Tu identyczny wątek: http://lovi.pl/pl/forum/1/111/1 Pod nim się wypowiadajcie...