Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2194 Wątki)

Test obciążenia glukozą, czyli tzw. krzywa cukrowa

Data utworzenia : 2017-07-24 12:04 | Ostatni komentarz 2022-01-10 08:38

Konto usunięte

39523 Odsłony
1640 Komentarze

Nie udało się. Wytrzymałam dziś połowę czasu po wypiciu takiej dawki słodkości i niestety wszystko zwróciłam. Macie jakieś sposoby na przetrzymanie mdłości ? Słyszałam, że dobrze jest wypić tę wodę z cukrem jeszcze z cytryna. Jutro chyba spróbuję ten sposób.

2017-07-24 16:26

U nas nie można było używać cytryny, a co do wody to pani mi powiedziała że nie powinno się pić bo wynik może być niepewny. Jedynie gdybym się źle czuła to pozwoliła na mały łyczek. Myślę, że jest to jak najbardziej logiczne.

2017-07-24 16:04

W obecnej ciąży dałam radę wypić czystą glukoze ;) i nie pić wody ale w poprzedniej ciąży same panie z laboratorium przynosiły mi wodę bo widziały że mi nie dobrze ;)

Konto usunięte

2017-07-24 15:57

A u mnie przy badaniach nie pozwalają używać cytryny. Ja jednak nauczona doświadczeniem sama sobie przynoszę i dopuszczam po troszku sok z cytryny ponieważ Inaczej bym tego nie wypiła.

2017-07-24 15:36

To po co kazała mi się tak męczyć wrrrrrrrrr ;)

2017-07-24 15:16

Dla mnie również to badanie było okropne.Na początku próbowałam małymi łyczkami i bez cytryny,ale miałam odruch wymiotny.Gdy pielęgniarka to zobaczyła jak síę męczę to poszła po cytrynę i mi ją wcisnęła.I kazała jak najszybciej to wypić.Również zabroniła mi pić wody-to czasem zależy od pielęgniarki.Po wypiciu musiałam siedzieć na poczekalni i się nie ruszać.A gdy tak siedziałam to czytałam gazetę i rozwiązywałam krzyżówki. Proponuję,abyś na kolejne badanie zabrała cytrynę lub kupiła glukozę cytrynową. Trzymam kciuki,aby tym razem się udało.

2017-07-24 15:00

zgadzam się z Kingą, jak najbardziej można pić wodę. Ja robiłam badanie w Alabie, pielęgniarka pobierająca krew powiedziałą, że jak mi się zrobi słabo albo niedobrze, to mam korzystać z dystrybutora z wodą

2017-07-24 14:54

"w trakcie oczekiwań na drugie pobranie krwi nie wolno niczego jeść. Można jedynie pić naturalną wodę mineralną" źródło : http://www.sosrodzice.pl/test-obciazenia-glukoza-w-ciazy/ "Pamiętaj! W trakcie oczekiwania na drugie pobranie krwi nie powinnaś niczego jeść ani pić (poza niegazowaną wodą mineralną)!" źródło : http://www.medonet.pl/ciaza-i-dziecko/badania-w-ciazy,test-obciazenia-glukoza-w-ciazy---badanie-glukozy-75g,artykul,1591011.html

2017-07-24 14:47

Można :-) Pytałam w latoratorium. Pani która robiła mi badanie powiedziała że spokojnie do litra wody mogę wypić bo to nie ma wpływu na wynik :-)