Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Sposoby na przeziębienie w ciąży

Data utworzenia : 2014-01-07 12:11 | Ostatni komentarz 2023-05-12 17:48

Konto usunięte

94031 Odsłony
1883 Komentarze

Przyszła zima a wraz z nią piękne śnieżne krajobrazy ale też pluchy i przemoczone nogi. Choroba nie wybiera i przeziębienie może dopaść każdego. Jak sobie z nim radzić, gdy jesteś w ciąży?

2013-03-09 10:55

Dzięki burek1234 :) Wiem, że może się wydawać, że strasznie panikuję... ale już raz straciłam Dziecko i drugi raz tego nie przeżyję, dlatego tak się martwię o to Maleństwo...

2013-03-09 10:53

Cieszę się że rada się przydała i że obyło się bez antybiotyków. :) Z maleństwem na pewno będzie wszystko ok. Także się nie martw :)

2013-03-09 10:49

Ja na szczęście w końcu wyzdrowiałam ! Obyło się bez lekarza i zbędnych antybiotyków. Pomogły domowe sposoby na przeziębienie, na gardło cud zdziałał rumianek ! Kaszel na szczęście męczył Mnie jakieś dwa dni, także mam nadzieję, że Dziecko zbytnio tego nie odczuło. Dzięki Wam Dziewczyny za rady :) Teraz jestem ciekawa jak tam rozwija się Moje Maleństwo przez to przeziębienie. Wizytę mam za niecałe 2 tygodnie u Gin, także jak pojadę to Maleństwo będzie miało już 10 tyg :)

2013-03-08 17:55

Mnie przeziębienie złapało bodajże dwa dni przed porodem.Dzień przed porodem miałam wizytę u gin,od razu zauważyła że jestem przeziębiona.dokuczał mi kaszel,katar.Przepisała mi wapno musujące i syrop na kaszel (chyba był to stodal ale nie pamiętam tak do końca).Gin stwierdziła,że jak się rozchoruję to mnie nie wypuszczą szybko ze szpitala.

2013-03-06 19:34

Nie masz się czego obawiać ja jak pisałam przeszłam to kilka razy w czasie jednej ciąży. Dużo pij odpoczywaj i stosuj domowe sposoby. Wyżej Ci kilka wymieniłam . :) Mi na kaszel pomogła ta mikstura z miodu

2013-03-06 19:23

A, co w końcu z tym kaszlem w ciąży ? Jest groźny dla płodu czy nie ? Mam się czego obawiać ? Kaszel suchy, niezbyt mocny.

2013-03-06 17:23

A.Bednarska Pytając farmaceuty na pewno da taki olejek który można stosować w ciąży i bzdura że nie można ich stosować w ciąży są i takie które z pewnością można. Mi doktorka na pogotowiu sama powiedziała o tym żebym się inhalowała i kupiła olejek w aptece. A oczywiście i trzeba zapoznać się z ulotką. Do antybiotyków nie jestem przekonana zwłaszcza w pierwszym trymestrze gdzie jest on najważniejszy, chociaż ostatecznie owszem Duomox jest najbezpieczniejszy. Co do inhalacji bez użycia inhalatora mój ginekolog też nie miał przeciwwskazań. Lepsze domowe sposoby niż faszerowanie siebie i dziecka lekami jeśli jest to tylko przeziębienie a niektórzy lekarze przepisują antybiotyki masowo bez doraźnej potrzeby.

2013-03-06 17:00

Wszystkie domowe sposoby nie zawsze są skuteczne, czasami nie obejdzie się bez antybiotyku i lekar z pewnością przepisze taki który jest bezpieczny w ciązy dla dziecka np Duomox lub Augmentin - ja sama je brałam w czasie ciąży i to zarówno w I jak i w II i III trymestrze. Nie zauważyłam aby dziecko w jakiś sposób przez moje infekcje i zażyte antybiotyki ucierpiało pod kontem wrostu i rozwoju. Natomiast teraz jako matka żałuję że nie poznałam w czasie ciązy zalet inhalatora którego stosowanie jest bezpieczne w ciąży a leki działają miejscowo. Inhalacje pomogą zaróno przy lekkim przeziębieniu, zapaleniu gardła, krtani, zatok jak i przy zapaleniu oskrzeli. Jednak po leki należy się wybrać do lekarza gdyż są na receptę. Co do olejków do inhalacji zakupionych samemu w aptece należy bardzo uważać gdyż nie należy ich stosować w ciąży !!!! informacja taka widnieje najcześciej na opakowaniu. Osobiście odradzam inne inhalacje niż te przy użyciu inhalatora.