Ciąża i poród (1719 Wątki)

Badania prenatalne

Data utworzenia : 2020-05-29 11:23 | Ostatni komentarz 2021-01-19 15:06

adamos

2008 Odsłony
275 Komentarze

Dziewczyny jak długo czekalyscie na wynik badania prenatalne go? Usg wiem jak wyszło bo podczas wykonywania lekarz mi tłumaczy a z krwi czekam już ok 2 tyg i nic. Denerwuje się. 

2021-01-19 15:06

Pierwsze dwie ciąże tylko USG , w trzeciej test Pappa w ciągu tygodnia miałam wyniki i opis.

2021-01-18 17:22

Trochę tych testów genetycznych jest na rynku. Nawet sobie z ciekawości przejrzałam. Samych testów Veracity masz kilka różnych zakresów, które różnią się ceną. Wszystkie te testy NIFTY, Veracity, Sanco badają to samo, a podstawą jest wykluczenie aberracji chromosomowych ilościowych, czyli głównie Zespołu Downa, Zespołu Edwarda czy Patau, a także chorób wynikających z wad chromosomów płciowych. Zakresy tych badań możesz sobie poszerzyć o inne wady ale to już kwestia ceny. 

2021-01-18 14:00

Kverve zrobiłam Veracity i to tego samego dnia, którego otrzymałam te nieszczęsne wyniki. To badanie poleciła mi lekarka od prenatalnych, więc nie szukałam dalej. Genetyk zaproponował Sanco kilka dni później. O Nifty nie słyszałam. Teraz zostało mi już tylko czekanie na wynik. :(

2021-01-18 13:51

Caryaa na Twoim miejscu zrobiłabym Nifty żeby mieć 99% pewność że dziecko będzie zdrowe. 

2021-01-18 12:13

No właśnie z USG wyszłam bardzo zadowolona. Przezierność, kość nosowa i przepływy były wzorowe, dlatego też nie przejęłam się słowami swojego ginekologa i nie dopytałam co on tam widzi. Po prostu zastrzeliły mnie wyniki z krwi :( Do tego w momencie, kiedy wyszedł mi pozytywny test ciążowy, wyszedł mi także pozytywny test na koronawirusa i może dlatego tak bardzo się przejmuję wszystkimi odchyleniami. 

2021-01-18 00:26

Caryaa - no właśnie odchylenia w biometrii to mogło być wszystko tak naprawdę. Poza tym niektóre odchylenia charakterystyczne dla ZD, np. brak kości nosowej na tym etapie ciąży,  występuje też u małego odsetka zdrowych płodów. Ale skoro lekarka, która wykonywała badanie prenatalne powiedziała, że jest USG ok, to chyba wie co mówi, w końcu to ona ma odpowiednie uprawnienia, żeby takie badania wykonywać, a nie każdy ginekolog może. 

U mojej bratanicy też wyszło prawdopodobieństwo ZD, a urodziła się zupełnie zdrowa. Obstawiam więc, że pogłębiona diagnostyka wszystko wyjaśni i to w tym dobrym kierunku :)

2021-01-17 20:28

Ja robiłam w poprzedniej ciąży tylko USG prenatalne. Dostałam wydruk z opisem i lekarz na bieżąco tłumaczył. W bexnej ciąży za późno się obejrzałam.i nie było już terminu na te pierwsze badanie prenatalne

2021-01-17 20:14

Kaero - teoretycznie na USG wszystko było ok, ale kiedy poszłam z wynikami do mojego lekarza prowadzącego usłyszałam "odchylenia w biometrii, ale poczekamy na wyniki krwi". Żałuję, że nie zapytałam wtedy o co dokładnie chodzi :( Dosłownie dwa dni po tej wizycie zadzwonili do mnie w sprawie wyników PAPP-A. Córka strasznie płakała przez cały czas rozmowy a ja usłyszałam tylko "prawdopodobieństwo ZD" , "zalecane kolejne badania", "skontaktuje się z panią genetyk". No i polały się łzy, brzuch momentalnie zaczął boleć. Tego samego dnia odebrałam te nieszczęsne wyniki i pojechałam na spotkanie z lekarką, która przeprowadzała prenatalne (i w mojej pierwszej i obecnej ciąży), zapewniła mnie, że z USG wszystko jest dobrze, ale że krew wyszła jak wyszła to poleca mi albo amniopunkcję, albo właśnie Veracity. Teraz, kiedy już emocje trochę ze mnie zeszły, wiem że ryzyko ZD, które mi wyszło z PAPP-A nie jest duże, ale stres by wykończył całą moją rodzinę :(