Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2193 Wątki)

Noszenie w ciąży

Data utworzenia : 2017-08-18 10:24 | Ostatni komentarz 2017-09-08 22:42

kika07645

4367 Odsłony
106 Komentarze

Hej kobietki. Mam takie pytanko do mam, które są w drugiej i kolejnej ciąży. Też macie obawy nosić swoje dzieci na rękach będąc w ciąży? Moja córka ma 20 miesięcy i staram się już jej nie brać na ręce, bo boję się żeby nie zaszkodziło to Maluchowi. Najgorzej, że ona teraz strasznie się tego domaga ale próbuję jej tłumaczyć, że nie mogę. Jak to jest u Was ? Nosicie swoje pociechy, będąc w ciąży?

2017-09-08 22:42

Zdecydowanie bo często jest tak ze wszystko podobnie ale nie koniecznie się okazuje że jednak wszystko jest tak jak wcześniej :D najlepiej nie przyrownywac ciąży do poprzednich bo można się zdziwić

2017-09-08 21:52

Aisa ależ oczywiście dlatego do każdej ciąży trzeba podchodzić indywidualnie.

2017-09-08 06:25

agn_kaw dzięki za info. Dobrze wiedzieć na przyszłość ;)

2017-09-07 23:43

Zgodzę się z Tobą Kasiu i z Agn ale dodam że każda ciąża przebiega inaczej nawet u tej samej kobiety więc nie można się wzorowac pierwsza bo to tak i tak bo może być inaczej w drugiej o 180 stopni :)

2017-09-07 22:15

Agn zgadzam się z Tobą i ze skracającą się szyjką kucając robimy więcej złego niż dobrego. Wszystko trzeba rozpatrywać indywidualnie bo każda ciąża przebiega inaczej.

2017-09-07 14:28

Myślę, że co do tego żadna z nas nie ma wątpliwości :) Jednak napisałam, aby zobrazować co się dzieje, nawet teoretycznie dbając o siebie o postawę podczas takich sytuacji :)

2017-09-07 14:13

Jak ma się zagrożona ciążę to nie powinno się nosić takie jest moje zdanie. :)

2017-09-07 14:05

No własnie to wszystko ma tez dwie strony. W prawidłowej, fizjologicznej ciąży trzeba dbać o to by jesli juz nosić i podnosić to poprawnie, jednak w przypadku zagrozenia porodem przedwczesnym i przy skracającej szyjce od wczesnych tygodni ciązy to ta postawa w kucki i uniesienie ciężaru na prawdę robi dużo złego, niby to chwila, ale ta pozycja w kucki jak wiemy często jest dobrą wertykalną pozycja do porodu, bo dziecko ładnie uciska w kanał rodny i pozwala szyjce szybciej pracować. Dlatego w zagrożeniu nawet te dbałości o własny kręgosłup i postawę nie są dobre dla maluszka w brzuszku. Dlatego zawsze patrzmy przez swój pryzmat i jeśli tylko coś nas niepokoi to powstrzymajmy się od nadmiernych wysiłków.