Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Blizna po CC i guzek pod nią

Data utworzenia : 2016-11-28 09:03 | Ostatni komentarz 2017-01-06 20:07

dziubus2016

14743 Odsłony
80 Komentarze

Dziewczyny zauważyłam dzisiaj ze pojawił mi sie mały guzek podskórny na bliźnie po CC . Jestem 8 miesięcy po zabiegu i wcześniej bylo wszystko w porządku , szybko mi sie rana zagoila i blizna wygladała bardzo dobrze . Jestem w szoku ;( miałyscie moze cos takiego ? Do mojego ginekologa dopiero za trzy tygodnie moge sie dostać i nie wiem czy lepiej iść wczesniej do kogoś innego ;/

2016-11-28 11:52

najlepiej pokazać lekarzowi, po co się denerwować

2016-11-28 11:26

Jesli by mi ktos zagwarantował ze taka maść zadziała na sto procent to bym sie nie zastanawiała :)) tylko teraz to juz u mnie za pózno na to bo mi już wyszlo jakies cholerstwo ;// chyba ze zajde w ciaże jeszcze raz :)

2016-11-28 10:39

A ja slyszalam o masci hialuronowej (dokladnej nazwy niestety nie pamietam), ktorą mozna kupic w aptece (ale cena niebagatelna bo okolo 600-900zł), którą daje sie lekarzowy przy cc i on ją aplikuje na szwy pod skórę (nie na skórę, wiec chyba na te szwy na miesniach i macicy). Ponoc masc rozpuszcza sie powoli do miesiaca czasu i wlasnie zapobiega roznym zrostom, guzkom i zdecydowanie przyspiesza gojenie. POnoc jest to rewelacyjny preparat, nawet sie nad tym zastanawialam, ale kurde tyle kasy, o nie :)

2016-11-28 09:51

Dziubuś poczekaj te trzy tygodnie jeżeli nie będzie z tym guzkiem się nic działo , oby się nie działo i samo zeszło . A jak będzie bardziej Cie bolało albo będzie się powiększać to spróbuj wcześniej iść do lekarza .

2016-11-28 09:41

To moze poczekam te trzy tygodnie , oby mnie bardziej nie bolało ;( Dobrze że tobie same zeszly , przynajmniej niepotrzebny zabieg byl :)

2016-11-28 09:32

Ja miałam 2, być może po drenach, bo mniej więcej w tych miejscach. Moja ginekolog mówiła, żeby jak najmniej tam dotykać. Jakby nie zeszły po ok 2 mcach kazała przyjść, bo mówiła, że to mogą być zwloknienia, a że wiedziala, że nie planuje więcej dzieci, to musialabym umówić się na usuniecie. Myślę, że możesz poczekać do wizyty. Chyba że boli mocno, to ciężko funkcjonować, bo to takie miejsce, gdzie często się podraznia, to wtedy możesz szukać wcześniej.

2016-11-28 09:25

Lekki ból i guzek mam jeden ;/ ale tylko jak naciskam , w szoku jestem ze po tak długim czasie mi to wyskoczylo :(

2016-11-28 09:19

Mi takie pojawiły się po ok miesiacu, dość duże, twarde i okrągłe. Zeszły same. Mozliwe, ze to zwloknienia. Nie sa niebezpieczne, czesto lekarze zalecaja poczekac z nimi do nastepnej cesarki i wtedy je usuwaja. a odczuwasz bol?