Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Zestaw do karmienia piersią, kiedy kupić ??

Data utworzenia : 2016-11-05 09:44 | Ostatni komentarz 2016-11-25 13:00

M.Glowicka

4672 Odsłony
117 Komentarze

Drogie mamy jestem w 32 tyg, jest to moja pierwsza ciąża więc i 1000 pytań i myśli :) czy warto jest już teraz kupić zestaw do karmienia piersią czy dopiero jak urodze? ? Bardzo chcę karmić piersią ale wiem że to różnie bywa z pokarmem. Bardzo proszę o jakieś rady kochane mamy.

2016-11-25 13:00

Akurat dzisiaj tak myślałam o laktatorze i tak jak Kasia mówi, pożyczony od siostry to jeszcze nie tragedia. Ale ręczny laktator na początek to też nie jest nie wiadomo jaki wydatek. A potem w razie konieczności zainwestować w elektryczny. I zgadzam się z Wami, że wolałabym mieć za dużo niż za mało :)

2016-11-23 19:40

M.Glowicka Poczytaj tutaj http://lovi.pl/pl/forum/13/507/1

2016-11-23 18:58

Drogie mamy a mam do Was jeszcze jedno pytanie, czy uzywałyscie sterylizatora czy raczej jak juz uzyłyscie butelki to gotowalyscie w garnku ?? Czy w ogole warto inwestować ??

2016-11-23 14:12

Caroline niby masz racje ale...pisalam juz wczesniej, ze bedac w szpitalu lezalam z dziewczyną, której nie chcieli wypuscic do domu bo miala problem z piersiami. Okazalo sie ze ma tyle pokarmu, ze robia jej sie przez to zastoje i kolejne kilka dni spedzila w szpitalu, bo musiala kupic laktator i sciagac pokarm. Dopiero jak wszystko sie unormowalo to ja wypuscili. Wiec ja uwazam ze warto na poczatek zainwestowac w zwykly najtanszy (w razie co) jesli sie nie przyda to nie, ale jesli okaze sie ze jest nam niezbedny to bedziemy zadowolone z zakupu :)

2016-11-23 11:30

póki nie wiemy jak będziemy karmić nie ma sensu inwestować na zaś , ja odradzam kupowania wcześniej aczkolwiek każdy robi według swojego uznania, jak wiesz że po porodzie nikt Cie w zakupach nie wyręczy to może na wszelki wypadek posłuchaj dziewczyn które mówią że lepiej być zabezpieczonym na każda możliwość

2016-11-23 10:21

I teraz to ja się z Tobą zgadzam Michalina :) Co najwyżej matce będzie trochę niekomfortowo z przeciekającymi piersiami, ale są przecież sposoby wkładki laktacyjne, muszle czy to co pisałam zimne okłady czy ściąganie niewielkie ilości mleka do uczucia ulgi, jak już piersi prawie wybuchają

2016-11-23 09:59

Tutaj się zgadzam z MAM, jak to mówią "od przybytku głowa nie boli", poza tym ulewanie nie jest raczej skutkiem "przekarmienia", dziecko je do uczucia sytości, a ulewanie to skutek niedojrzałości układu pokarmowego i przełyku ;)

2016-11-23 08:57

Ja wolę niech rozbuja laktację, żeby dziecko nie marudziło przy piersi, potem przy nadmiarze mleka można je nawet mrozic i mieć na czarną godzinę, albo ściągać do uczucia ulgi robić zimne okłady po karmieniu i laktacja zwolni