Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Niskie tętno ddziecka w ostatnim miesiącu ciąży

Data utworzenia : 2015-07-01 10:20 | Ostatni komentarz 2015-07-15 10:40

manndarynka

19641 Odsłony
54 Komentarze

Moja ciąża od początku przebiegała dobrze, bez żadnych komplikacji, można powiedzieć, że książkowo. W 9 miesiącu odkąd miałam pierwsze KTG tętno jest za niskie, tzn 118-127 uderzeń na minutę, przy czym norma jest tak od 110 do 150 uderzeń na minutę. Niby mieszczę się w tej normie, ale jednak lekarze mówią, że mogłoby być lepiej i muszę codziennie jeździć na ktg. Nie jest to takie łatwe ponieważ mam 2,5 latka w domu z którym siedzę sama całe dnie (mąż pracuje) a zarówno szpital jak i swoją przychodnie mam dosyć daleko, bo w innej dzielnicy miasta, gdzie mogę dojechać autobusem i metrem lub samochodem (ale samochód w ciągu dnia ma mąż) poza tym trochę się już boje jeździć zarówno samochodem jak i komunikacją miejską. Do porodu zostało mi 10 dni, ale ta końcówka ciąży jest dla mnie bardzo męczące, ponieważ cały czas liczę ruchy dziecka, stresuje się, jak tylko nie czuje ruchów w ciągu pół godziny to już zaczynam chodzić, coś jeść, pić, głaskać się po brzuchu, kładę się na lewy i prawy bok - aby tylko coś poczuć...przeważnie działa, ale ile tak można, poza tym w nocy też nie mogę spać, bo się martwię i jak tylko zasnę to niedługo po tym się przebudzam i wyszukuje ruchów... Czy któraś z Was miała podobnie?

2015-07-15 10:40

I mnie dziwią opłaty za KTG. Z jednej strony rozumiem, że przecież nie będą go robić codziennie jakiejś zdesperowanej, nadwrażliwej mamuśce, ale przecież takich przypadków jest mało. Najlepiej zgłosić się po prostu na SOR i wtedy płatne nie będzie.

2015-07-15 10:34

nie wtedy sie nie płaci,bo równie dobrze to może byc zagrożenie życia. Płacisz chyba wtedy kiedy chcesz sama dla siebie zrobic ktg,na własną prośbę :) bo jak Ci lekarz prowadzacy zleci,że masz jechać do szpitala na ktg,czy wizyta na IP to wtedy nie trzeba płacić :)

2015-07-15 09:35

Na IP nie powinno się płacić za KTG nie słyszałam o tym.

2015-07-14 11:55

Ale to nawet jak przyjedziesz na Izbe przyjec że np nie czujesz ruchów to też musisz zapłacić za ktg?

2015-07-14 11:37

roxi133 ja do końca nie byłam pewna, ale też tak mi sie wydawało, zę tak czy inaczej kobiecie należy się bezpłatny poród i badania, tym bardziej jak jeździ do szpitala a nie do jakiejś prywatnej kliniki. To jest chorę żeby płacić na ktg w szpitalu...jak widać państwo w państwie mamy

2015-07-13 15:59

Też mi tak się wydawało roxi.

2015-07-13 12:00

Ale kazda kobieta w ciąży ma prawo do bezpłatnych świadczeń medycznych przez te 9 miesięcy bez względu na to czy ma ubezpieczenie czy nie. I jeżeli szpital woła pieniądze za poród to robi to bezprawnie.Więc za ktg też nie powinien brać pieniędzy nawet jak kobieta nie ma ubezpieczenia.Wtedy trzeba składać skargę do nfz za to.

2015-07-13 11:59

Ja też na koniec panikowałam że mi się nke rusza a on sobie spał i spał.. a na ktg jeżdziłam na izbe przyjęć :)