Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Wybór położnej przed porodem

Data utworzenia : 2015-05-19 12:54 | Ostatni komentarz 2015-06-26 20:33

Magdalena.Nowakowska

5354 Odsłony
65 Komentarze

Witajcie. Za niecałe dwa miesiące będę mamą. Jednak już teraz często zastanawiam się nad tym jak wygląda cała ta "procedura" związana z porodem w szpitalu publicznym. Czy przed porodem powinnam zjawić się w szpitalu, obejrzeć go i mogę wybrać sobie położną, która zajmie się mną podczas porodu i tuż po nim? Czy to są dodatkowe koszty? Kiedy tam pojechać? Pierwszy raz będę rodzić i nie mam pojęcia jak to wygląda w praktyce, a słyszę różne opinie. Proszę Was doświadczone mamy o pomoc :)

2015-05-19 15:28

U nas zapoznanie ze szpitalem i ogladanie sal porodowych i wszystkich rzeczy zwiazanych z porodem mialo miejsce dzieki szkole rodzenia. Podczas jednego ze spotkan poszlismy do szpitala i prowadzaca wszystko nam pokazala;) u nas ogolnie mozna sobie wybrac polozna ktora przychodzi do domu na wizyty domowe ale po tel do wybranej poloznej powiedziala mi ze niby rejinizacji nie ma ale one maja swoja wewnetrzna itp. Wiec to wybiersnie u nas to pic na wode. Ale ta polozna do ktorej dzwonilam zgodzila sie w razie jakis watpliwosci przyjsc. Bo ta ktora przychodzila do nas to totalna porazka. Dwa razy jak mnie nie bylo w domu to tylko zadzwonila i zapytala czy ok i ze nie bedzie przychodzic jak wszystkk jest dobrze...ja rodzilam w zielonej gorze i tam nie trzeba bylo ponosic kosztow za pojedyncza sale ale nie wiem jak z polozna do wyboru bo ja mialam swoja prywatna od poczatkh ciaxy i byla przy mnie przh porodzie;) bedzie dobrze. Powodzenia!