Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Test obciążenia glukozą 75 g

Data utworzenia : 2015-04-27 14:00 | Ostatni komentarz 2016-11-16 13:14

oliss87

65726 Odsłony
565 Komentarze

Witajcie przyszłe mamusie! Która z Was przeżyła już test ? Ja dziś miałam zaplanowane wykonanie takiego badania. Pojechalam na czczo zadowolona, pobrano mi krew. Następnie wypiłam glukozę jednym zamachem - może tu był błąd i kazano mi czekac 1 h. następnie czułam się nawet nawet, troszkę mnie tylko mdliło, po godzinie pobrano mi znów krew i znowu miałam czekac na ostatnie pobranie, kiedy to po jakiś 10 - 20 min. od pobrania zrobiło mi się słabo, położyłam się no i wtedy cała glukoza została zwrócona :( Proszę o pomoc czy będę musiała to powtarzac ? Póki co czekam na wynik więc nie wiem jak mi po 1h wyszło i czy to ma w ogóle znaczenie ??

2015-04-27 16:01

Również myślę że trzeba takie badanie powtórzyć żeby mieć jasną sytuację. Ja zupełnie nie przejęłam się tym badaniem-w końcu druga ciąża;) i poszłam na test będąc mocno przeziębiona- bo akurat miałam wyznaczony termin. Jak się później miało okazać był to błąd-uświadomiono mnie w poradni diabetologicznej a przez 3 tygodnie żyłam w przeświadczeniu, że mam cukrzycę ciążową katując się wymyśloną przez siebie po omacku dietą . Dopiero powtórka testu dała prawidłowy wynik.

2015-04-27 15:49

ja za pierwszym razem wypilam ten roztwor po czym po 20 minutach zwymiotowałam tym, kazano mi przyjść po 2 dniach na kolejne badanie i przynieś ze sobą cytryne wiec tak zrobiłam Pani wcisnela mi polowe cytryny po czym było mi nie dobrze ale dobrze z e to była zima drugi raz wytrzymałam ale po tych 2 godzinach dość ze glodna bylam to do tego miałam napady goraca ciagle i caly dzień zle samopoczucie. Nie wspomniam tego badania dobrze. ale to jest jedno z najważniejszych badan, drugie tak ważne to GBS w kierunku paciorkowca.

2015-04-27 15:43

Cytryna to dobry pomysł. Też ohydne ale trochę mniej :D wrrr na samą myśl o tym obciążeniu glukozą ciarki mnie przechodzą :(

2015-04-27 14:17

Ja czekałam dwie godziny po wypiciu glukozy. Byłam akurat dzisiaj i nie czułam się zbyt dobrze po tym ,ale zmusilam się do wypicia i wtedy zaczęła się jazda. Dzidzia szalała żołądek podchodził mi do gardła i jeszcze było strasznie duszno ,ale na szczęście się udało ale powrót do domu był koszmarem tak źle się czułam że jeszcze w domu przez dwie godziny mnie trzymalo. W pierwszej ciąży jak robiłam to badanie to jakoś lepiej mi było ,może dlatego że była zima nie wiem. Dziewczyny polecają rozmieszanie glukozy z połową cytryny i wodą,można zapytać Panią która będzie przeprowadzala badanie czy jest taka możliwość

2015-04-27 14:11

Test obciążenia glukozą jest bardzo ważnym badaniem dla kobiety ciężarnej Badanie ma na celu wykazać czy kobieta nie cierpi na cukrzycę ciążowa wiec to ma DUŻE znaczenie.. Badanie sprawdza jak szybko jest regulowany poziom cukru we krwi i jak szybko wydziela się insulina. Nie powinno się wymiotować podczas tego badania bo wynik który wyjdzie jest mało wiarygodny. Myślę, że będziesz musiała powtórzyć te badanie. Ale zobaczymy co lekarz powie na te wyniki.