Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Rehabilitacja blizny po cesarskim cięciu

Data utworzenia : 2015-03-23 12:04 | Ostatni komentarz 2015-06-03 15:33

AgnieszkaE-1976

19855 Odsłony
36 Komentarze

Hej dziewczyny, nie wiem czy jest już podobny wątek, bo nie umiałam nic znaleźć. Jeżeli tak to proszę o linki. Moja koleżanka, która 7 tygodni temu urodziła córeczkę przez cc opowiadała mi, że chodzi na terapię blizny. Rehabilitacja blizny polega na wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń i masaży. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, terapeuta sprawdza jakość zszycia blizny oraz to co dzieje się od jej wewnętrznej strony i pokazuje w jaki sposób wykonać odpowiedni masaż., na jaką głębokość naciskać brzuch, itp. Oprócz tego udziela również wsparcia psychologicznego, podpowiada jak radzić sobie z codziennymi czynnościami, które sprawiają ból po cesarce. Rehabilitację rozpoczyna się ok. 4-5 tygodni po porodzie, kiedy blizna jest już zagojona. Terapia ma również na celu zapobieganie ewentualnym konsekwencjom cc, takim jak, między innymi, brak czucia poniżej blizny, długotrwały ból i dyskomfort. Czy któraś z Was korzystała z takiej terapii? Moja koleżanka jest zachwycona efektami kilku spotkań z terapeutą.

2015-03-23 16:58

Judytko mysle ze dla nas jest na to za pozno. ja tez nie mam takiego czucia w tej bliznie i w jej okolicach do tego nadal jet taka bardzo czerwona a smarowanie maściami niewiele dalo. Do tego jest taka zgrubiała:( no ale coz trudno. ja widzialm cos takiego o czym mowi Agnieszka w jakims programie na tvn style chyba w klinice urody czy cos i tam pani rehabilitantka ugniatała jakos odpowiednio ta blizne i kazala jakos oddychać inaczej jak ona to uciskala ale nie pamiętam o co w tym dokładnie chodzilo.

2015-03-23 15:53

Szczerze powiedziawszy to pierwsze słyszę o takiej możliwości... A nie ukrywam że przydałoby mi się coś takiego , bo będąc 2 lata po CC do tej pory nie mam czucia wzdłuż blizny lekko nad nią i pod... Ale teraz to już chyba na mnie za późno...

2015-03-23 13:56

Z tego co mówiła koleżanka jedną wizytę w tygodniu ma opłaconą z NFZ, ile kosztuje prywatna powiem jak się z nią spotkam w niedzielę.

2015-03-23 13:07

Teraz pytanie - ile takie zajęcia kosztują ?