Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Rehabilitacja blizny po cesarskim cięciu

Data utworzenia : 2015-03-23 12:04 | Ostatni komentarz 2015-06-03 15:33

AgnieszkaE-1976

19854 Odsłony
36 Komentarze

Hej dziewczyny, nie wiem czy jest już podobny wątek, bo nie umiałam nic znaleźć. Jeżeli tak to proszę o linki. Moja koleżanka, która 7 tygodni temu urodziła córeczkę przez cc opowiadała mi, że chodzi na terapię blizny. Rehabilitacja blizny polega na wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń i masaży. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, terapeuta sprawdza jakość zszycia blizny oraz to co dzieje się od jej wewnętrznej strony i pokazuje w jaki sposób wykonać odpowiedni masaż., na jaką głębokość naciskać brzuch, itp. Oprócz tego udziela również wsparcia psychologicznego, podpowiada jak radzić sobie z codziennymi czynnościami, które sprawiają ból po cesarce. Rehabilitację rozpoczyna się ok. 4-5 tygodni po porodzie, kiedy blizna jest już zagojona. Terapia ma również na celu zapobieganie ewentualnym konsekwencjom cc, takim jak, między innymi, brak czucia poniżej blizny, długotrwały ból i dyskomfort. Czy któraś z Was korzystała z takiej terapii? Moja koleżanka jest zachwycona efektami kilku spotkań z terapeutą.

2015-06-03 15:33

Summerwave - popytaj o masaże i zabiegi fizykalne. Po ewentualnym porodzie cc na wizycie kontrolnej możesz zawsze poprosić o skierowanie na takie zabiegi jak laser czy masaż. Pamiętaj jednak, że raczej na "załapanie się" na szybki termin na NFZ mowy nie ma. Może rodząc w sierpniu załapiesz się na październik.

2015-06-03 13:30

Bardzo ciekawy wątek, nie miałam pojęcia o takiej rehabilitacji. Popytam i dowiem się jak i czy coś takiego działa w moim mieście. Dziękuję.

2015-06-03 11:29

No tak po cc nie wolno dźwigać przez najbliższe 6 tygodni, tylko że często same zostajemy z dziećmi i dom i dzieci trzeba ogarnąć. Ja po drugim cc zostałam sama ze starszym synem i córcią w domu. Musiałam wszystko zrobić przy dzieciach i domu. Ale zaznaczę, że blizna ładnie mi się goiła i praktycznie czułam się świetnie nic mnie nie bolało i nie ciągnęło. Inaczej jest jak świeżo upieczona mama cierpi na dolegliwości po cc.

2015-06-03 11:21

Jestem po 2 cc.Po pierwszym miałam problemy z gojeniem się blizny,ale jakoś się udało i nie wyglądała tragicznie-smarowałam maścią Cepan. Po drugiej - używam na przemian ww.Cepanu i BioOil.Lekarka doradzała mi naświetlanie lampą leczniczą, bo w jednym miejscu jest brzydko,ale póki co nie mam na nią kasy :/

2015-05-24 14:09

Cesarka jest operacją, gdzie nacina się brzuch i narząd jakim jest macica. Przy dźwiganiu lub zbyt dużej aktywności może dojść do do rozstępu mięśni brzucha, blizna może nam się zerwać, możemy dostać krwotoku i może to się dla nas źle skończyć, dlatego trzeba uważać. Nie wolno nam nosić zbyt ciężkich rzeczy ani wykonywać zbyt dużej aktywności przez ok 6 tygodni po cesarce, gojenie się rany po cesarce i pełny powrót do zdrowia może nawet trwać do 4 miesięcy, to też zalezy od kobiety i od ilości cesarek. Ja właśnie też dlatego boje się tej drugiej cesarki i z jednej strony wolałabym urodzić naturalnie.

2015-05-23 21:15

Wczoraj na warsztatach położna mówiła, że matka po cc przez pierwszs 3 mce nie powinna dźwigać nosidełe, tych takich z wózków i samochodowyc. Niestety nie wyjaśniła czemu

2015-05-22 14:58

Nie mam pojęcia jak to będzie w praktyce, jak będę miała drugą cesarkę to zapytam lekarza (bo ja nie będę tego widziała:) i dam Wam znać :-) Z tego co czytałam to przeważnie rozcina się to samo miejsce, bo tym sposobem wycina się starą bliznę, ale to jest różnie podobno, zależny od lekarza... Zamierzam rodzić w tym samym szpitalu co 2,5roku temu i nie mam zielonego pojęcia jak tam robią jeśli chodzi o drugą cesarkę - w ogóle nie wiem czy będzie druga cesarka czy może jednak naturalnie :-))) Wszystko w moim przypadku jest pod znakiem zapytania,z jednej strony mogę się uprzeć i mieć drugą cesarkę, a z drugiej może lepiej urodzić naturalnie jak wszystko będzie ok.

2015-05-09 19:04

Mandarynka - a wiesz czy rozcinają w tym samym miejscu co poprzednio?