Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Dziewczynka czy chłopczyk czy to takie ważne?!

Data utworzenia : 2013-03-04 17:39 | Ostatni komentarz 2022-12-19 21:42

klamerka123

51612 Odsłony
1330 Komentarze

Wszyscy pytaja mnie co będzie chłopiec czy dziewczynka, ale nie jest to dla mnie takie ważne... Wychodzę z zalożenia, że najważniejsze jest to żeby dziecko było zdrowe. Płeć dziecka można już rozpoznac od 14 tygodnia ciąży... Ale co niestety moje dziecko w 17 tygoniu podkurczylo nogi i nie chciało za żadne skarby pokazać czy będzie chłopiec czy dziewczynka... I co teraz... Jak to co? :) Trzeba poczekać do kolejnego usg za miesiąc więc może wówczas się uda, a może też będzie się ukrywać i do końca będzie to niespodzianka... Jak to było z Wami... Jakie byly Wasze odczucia, czy płeć miała znaczenie?? Kiedy dowiedziałyście się o płci waszego dziecka? ----- Chłopiec czy dziewczynka? 2013-09-14 08:19 Mamy! Kiedy dowiedziałyście się jaka jest płeć Waszego małżeństwa? I czy pamiętacie ten moment? A może do końca była to niespodzianka? Jakie wtedy towarzyszyły Wam emocje ? ;)

2016-11-08 20:02

Jak tylko wykonałam test ciążowy to pomyślałam "chłopak". Potem na usg w 13 czy 14 tc lekarz powiedział, że wygląda na dziewczynkę. Za każdym razem co 3 tygodnie mówił mi, że dziewczynka a na ostatniej w 32 tc sama widziałam coś co przypomina wargi sromowe. Mam nadzieję, że Natalia nie okaże się na porodówce chłopcem bo będę w szoku. Przyzwyczaiłam się, że będziemy mieć córeczkę.

2016-11-08 10:37

Ja też uważam, że najważniejsze żeby dzieciątko było zdrowe. Chociaż w mojej rodzinie wszyscy czekają na dziewczynkę, szczególnie babcia, bo ma samych wnuków. Dla mnie to nie ma znaczenia:) a co do pomyłek to hmm myślę, że wszystko można przeżyć i taka pomyłka czasem może być miła niespodzianką przy porodzie:) hehe wszyscy czekają na chłopczyka a tu nagle dziewczynka:) może troche niefajnie jeśli chodzi o ciuszki, czy o pokoik dla dziecka,ale jak dzieciątko jest zdrowe to rodzice nawet z takiej pomyłki powinni się cieszyć :)

2016-11-08 10:31

Dla mnie jak i pewnie dla kazdej mamy najważniejsze jest aby dziecko urodziło się zdrowe. Płeć tak na prawdę nie miała dla mnie znaczenia co nie zmienia faktu, że chciałam wiedzieć czy noszę pod sercem chłopca czy dziewczynkę. Akurat w naszym przypadku udało się i mamy i dziewczynkę i chłopczyka nie ukrywam, że mąż zadowolony, udało się i ja mam synka a on córeczkę ;-) ale faktycznie nie chciałabym znaleźć się w takiej sytuacji, że lekarz pomylił by sie co do płci dziecka..oj byłoby nie wesoło choć wszystko idzie przetrwać nawet taka pomyłkę.

2016-11-07 16:22

Najważniejsze aby dziecko urodziło się zdrowe , ale pierwszą chciałam mieć córeczkę długo musiałam czekać żeby się dowiedzieć kto mieszka w moim brzuszku i tak czekałam do 29tc . Na USG w 29 tc okazało się się że będziemy mieć córeczkę , bardzo się cieszyłam , że będzie córeczka . Ale i tak do samego końca nie byłam pewna , dopiero jak urodziłam i lekarz powiedział że córka byłam bardzo szczęśliwa , że jednak córcia. Jak zaszłam drugi raz w ciążę to też chciałam mieć drugą córkę , i tu też musiałam długo czekać aż księżniczka się obróci i pokaże czym jest , mój mąż liczył na synusia , a jednak druga córcia. Z jednej strony dobrze wiedzieć czy urodzi się chłopca czy dziewczynkę , a z drugiej strony jak się lekarz pomyli i na porodówce się dowiemy ,że zamiast córki synek i na odwrót ...oj nie chciałabym być w takiej sytuacji .

2016-11-07 12:10

Nas mała trzymała w niepewności do 30 tygodnia. Za każdym razem gdy szliśmy na usg oglądaliśmy piękne pośladki ;-). Dla mnie najważniejsze było ze lekarz mówił, że dziecko jest zdrowe, dobrze się rozwija. Śmiałam się, że na szczęście teraz jest duży wybór ubranek i akcesoriów w uniwersalnych kolorach więc mogę spokojnie kompletować wyprawkę. Mąż natomiast nie czekał na płeć ponieważ żył w przekonaniu od samego początku, że będzie miał córkę i tak się stało.

2016-11-06 23:01

miło jest wiedziec, mówic do dziecka juz po imieniu, nie chciałabym byc zaskoczona na porodówce

2016-11-06 22:54

Ciąża okazała się dla mnie niespodzianką, nie mogłam wcześniej zaplanować płci swojego dziecka. Gdy potwierdziła się jak najbardziej byłam ciekawa co będzie. Mój mąż i ja na początku chcieliśmy, aby był to chłopiec, jednak dla nas przede wszystkim liczyło się to, aby dziecko było zdrowe. Na USG połówkowym lekarz poinformował nas o tym, że prawdopodobnie będzie to dziewczynka. Mówił też, żeby nie nastawić się, bo z tym bywa różnie. Na trzecim USG nic się nie zmieniło i szczerze nie chciałam:) kupiłam już parę rzeczy i wyobrażałam sobie powoli moją córeczkę:) Jak ktoś planuje ciążę i jest nastawiony na konkretną płeć to może od początku o tym zdecydować. Jednak nie zawsze to wychodzi co było w wielu przypadkach. Ja na pewno chciałam wiedzieć od początku kto u mnie siedzi w brzuszku i do samego porodu nie wytrzymałabym tej niewiedzy:)

2016-11-06 22:44

Ja zawsze chciałam mieć Synka a potem Córcie (sama mam starszego brata), i tak było, pierwszy Synuś niestety czeka na mnie na gorze, a druga Córcia. Wiec trzeci może będzie Synuś. Jednak najważniejsze, żeby było zdrowe. A płeć fajnie znać głównie jeśli chodzi o wybór ubranek itp. różowy dla chłopca nie bardzo, bo dla dziewczynki to i niebieski i różowy. A przeważnie jest Synuś Mamusi, Córeczka Tatusia, chyba że mamy jedno dziecko.