Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

9 zalet porodu drogami natury

Data utworzenia : 2014-10-02 11:32 | Ostatni komentarz 2016-03-03 09:51

Redakcja LOVI

25602 Odsłony
340 Komentarze

Zdarza się, że kobiety decydują się na poród poprzez cesarskie cięcie „na życzenie”, czyli bez wyraźnych wskazań medycznych. Często obawiają się bólu i stresu związanych z porodem drogami natury. Przekonujemy, że naturalny sposób przyjścia dziecka na świat ma wiele zalet nie do przecenienia tak dla malucha, jak i dla mamy.

2016-03-03 09:51

Cesarka na życzenie jest największą głupotą kobiet wynikającą przede wszystkim z własnej wygody. Jest to faktycznie zwykła operacja. Bez dwóch zdań ingerencja chirurga nie jest poza tym lepsza dla Malca. Cały pic polega na tym, żeby dziecko urodziło się naturalnie no jest to dla niego poprostu lepsze i zdrowsze. Cesarka na życzenie mi się zawsze kojarzy to tak jakbym zdrowa poszła do chirurga i poprosiła go baaa życzyłabym sobie żeby mi wyciął wyrostek robaczkowy bo w sumie boje się że może mnie on boleć. Nie widzę w tym sensu ani logiki. Pisze tu tylko o cesarce na życzenie bo co innego jesli musi się ona odbyć ze wskażą medycznych. To całkiem inna bajka i takie rozwiązanie rozumiem w 100%

2016-03-01 22:35

Ja właśnie nie chce CC, wolę urodzić naturalnie, ale boję się znów komplikacji, czy rana da radę po operacji i w jakim stanie znów mój środek skończy.

2016-03-01 22:35

Cesarskie cięcie to poważna operacja i rekonwalescencja po niej jest długa i bolesna a nikt się nie lituje nad kobietą trzeba ustać po kilku godzinach na nogi a wierzcie mi wydaje się to być abstrakcją i opiekować się dzieckiem.... nie rozumiem cesarek na żądanie... wydaje się krocie by potem i tak cierpieć... niestety poród boli i naturalny i cc i trzeba zdawać sobie sprawę z tego decydując się na dziecko.

2016-03-01 22:25

Ale jeżeli ktoś się baaardzo boi porodu siłami natury to cesarka wtedy nie jest na życzenie, bo jest to fobia i skierowanie wystawia psychiatra. Na życzenie jest wtedy, gdy kobieta chce mieć cięcie po prostu z wygody, bo na przykład nie chce się wysilać czy mieć nacietego, bądź peknietego krocza, bo później seks nie jest przyjemny itd.

2016-03-01 22:20

Ewelaa dlaczego nie rozumiesz? Są mamy, które się zwyczajnie boją i jak chcą mieć cesarkę na zyczenie to niech sobie mają, byleby dziecko było zdrowe. Nieistotne jest jak kobieta rodziła. A nieraz się słyszy, że kobieta po cc to nie matka, bo ona nie rodziła... ja rodziłam naturalnie, ale zdecydowanie wolałabym cesarkę. I ból po cc wcale nie musi być taki straszny... Moja koleżanka po dobie śmigała, jakby w ogole nie była cięta.

2016-03-01 21:53

Ja tuż przed porodem miałam wybór czy mieć cesarskie cięcie czy rodzić siłami natury. Wybrałam poród naturalny i ani trochę nie żałuję. Dobrze go wspominam i każdemu życzę takiego, bądź jeszcze lepszego porodu. :)

2016-03-01 20:17

Ja też bardziej mam obawy przed cesarką niż przed naturalnym porodem. Wkońcu cc to operacja i bez dwóch zdań jest mniej korzystna dla dziecka. Trzeba pamiętać przede wszystkim o nim.

2016-03-01 19:07

Dziewczyny nie chciejcie cesarskiego cięcia... bólu nie czujecie w momencie porodu to fakt ale potem jest strasznie a do dziecka trzeba wstać...