Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2190 Wątki)

Badania usg

Data utworzenia : 2014-08-05 10:32 | Ostatni komentarz 2016-11-12 08:32

Tosiuleczka

12474 Odsłony
158 Komentarze

Czy po 30 tyg. ciąży lekarz robi Wam usg co wizytę?? czy rzadziej..??

2016-11-12 08:32

Moja ginekolog była na urlopie więc wybrałam się do niego lekarza (po pierwszym porodzie ratował moje strzępki) i bardzo fajna wizyta była. Zrobił usg (wizyta prywatna, za usg dodatkowo płaciłam) i dał zdjęcie buzialka.

2016-11-12 02:09

Wiele zależy od lekarza tak na prawdę bo jeden zrobi usg co wizytę a drugi już tylko 3 po jednym na trymestr. I niektóre mamy chodzą na NFZ i mają USG co wizytę a inne prywatnie i nie mają w czasie każdej wizyty. Wszystko tak na prawdę zależy od lekarza i jego podejścia do USG.

2016-11-10 13:23

Także opinie są różne, wszystko od lekarza zależy. Ja do swojej chodzę na NFZ i badania USG mam na każdej wizycie, ale nie dostaję jak Mama Arka Martynki zdjęć, na te trzy w różnych okresach chodziłam prywatnie. Na trzecim chcieliśmy mieć pamiątkowe z 3D/4D, ale niestety nie udało się, bo główka dotykała za bardzo łożyska i praktycznie cała twarz niewidoczna:(

2016-11-10 11:43

Moje znajome ktore chodzily na NFZ rowniez mialy tylko 3usg w trakcie ciązy. Ja chodze prywatnie i mam co wizyte, ciesze sie z tego strasznie bo za kazdym razem czekam niecierpliwie az zobacze tego malego brzdaca na ekranie :) raz udalo sie lekarzowi zrobic piekne zdjecie malego z profilu z pieknym usmiechem :) wisi teraz w ramce i cieszy nasze oczy :)

2016-11-10 08:47

Już pisałam, że ja na każdej wizycie miałam usg, uwielbiamy z mężem ten moment. Za każdym razem jakieś zdjęcie też dostawalismy super albumik się z tego zrobił.

2016-11-10 08:41

Iwona, bo niestety tak jest. Ja chodziłam prywatnie i też miałam często usg, ale moja siostra na nfz miała 3 i koniec, ciąża była niezagrożona. Ale nawet prywatnie wiem też, że nie każdy lekarz wykonuje usg co wizytę, jeśli nie ma jakiś wskazań. Tak też robił mój pierwszy lekarz, którego zmieniłam. Mimo, że miałam opłaconą prywatną opiekę to powiedział mi, że 3 badania i koniec. W tym samym ośrodku inny lekarz i już inne podejście.

2016-11-08 10:48

Miałam usg na kazdej wizycie kiedy byłam w drugiej ciąży i chodziłam do lekarza prywatnie, natomiast w pierwszej ciąży lekarz poinformował mnie, że na nfz może wykonać usg trzy razy w pierwszym trymestrze, w drugim i w trzecim. Kiedy chciałam więcej badań musiałam umawiać się na prywatne wizyty ;/

2016-11-08 09:46

Wszytsko zależy od nawyków lekarza. Ja miałam badanie ginekologiczne i badanie usg na kazej wizycie, natomiast moja przyjaciółka usg ma tylko co 3 miesiące, wtedy kiedy jest dokładne badanie plodu, wszystkich narządów, ponieważ uważa ze badanie usg niej jest dobre dla dziecka. Mój lekarz mówił ze to głupota, ponieważ dobrze wykonane babdanie usg nie szkodzi ani dziecku ani matce. Wiec przebieg wizyty zależy od uznania lekarza.