Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

swędzenie skóry w ciąży

Data utworzenia : 2013-02-04 12:58 | Ostatni komentarz 2023-01-27 17:01

Beata-1979

31054 Odsłony
318 Komentarze

jak sobie z nim radzic najwazniejsze to dobrze ja nawilzyc, czyli brzuszek , biodra,piersi i plecy idealnie w tym przypadku sprawdzaja sie oliwki dla niemowlat ,a moze znacie inne metody na swedzaca skore?

2022-04-02 10:49

Mi dermatolog ostatnio zalecił żeby smarować dziecko emolium bo na nogach w dwóch miejscach skóra była sucha ale nie zdążyłam nawet tego kupić i samo przeszło 

2022-04-01 18:32

U mnie emolium to był ratunek na swędząca atopowa skórę ale też olejek z issany z Rossmana bo mocno nawliżał a potem także sprawdził się krem głęboko nawilżający z aloesu skin79 i przede wszystkim nie podraznial ani nie wywoływał alergii a można było go używać do każdej możliwej części ciała 

2022-04-01 17:08

Monia  nigdy nie wiadomo ogólnie tak się przyjęło że faktycznie nie powinno się tych emolientów używać jeżeli nie ma takiej wskazań każde dziecko każda skóra inna U twojego maluszka zadziałało w sposób pozytywny A równie dobrze u innego które nie miało wskazań mogłoby zadziałać wysuszają co A może po prostu twoja dziecinka ma taką skórę My ogólnie od początku używamy z Nivea ale tej niebieskiej wersji i też jestem bardzo zadowolona ostatnio podkusiło mnie abym w Biedronce kupić małemu taki płyn biedronkowe dla dzieci skusił mnie tak naprawdę że nie wiem ładny zapach oraz kolorowe opakowanie które również przyciągnęło uwagę syna Myślę że już więcej nie kupię to było tak na spróbowanie faktycznie pachnie fajnie myję fajnie ale to tak można użyć co którąś kąpiel bo widzę że przy codziennym użytkowaniu troszeczkę wysusza skórę

2022-04-01 16:42

tak to prawda suche powietrze w domu to i skóra może potrzebować nawilżenia. Lena jak nie lubisz oliwek to może jakiś balsam pomoże?

2022-04-01 15:00 | Post edytowany:2022-04-01 15:00

Teraz właśnie wszędzie jednak odradzają emolienty,ale każdy robi jak uważa. Ja od początku nie stosowałam. Teraz stosuje bo mam do testów,poza tym zaczęły się problemy skórne u synka. 

Lena po zimie zawsze sucha skóra trzeba lepiej nawilżać 

2022-04-01 10:52

Wszystko w nadmiarze może szkodzić

2022-03-31 13:15

Monia, ja emolientów nie używam, nie używałam a moje dziecko od początku też miało miekką skórę. I u mnie ona nadal jest, a jak się używa to pozostaje pytanie czy u Ciebie też tak będzie. Ja jestem jednak przeciwnikiem nadużywania specjalistycznych preparatów bez konieczności.

2022-03-31 10:14

Lena teraz jeszcze jest sezon grzewczy więc grzejniki bardzo wysuszają powietrze w domu i co za tym idzie skórę. Warto zastosować jakiś balsam, w ciąży są przecież dozwolone :)