Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2258 Wątki)

Czy lekarz może nie rozpoznać zbliżającego się porodu?

Data utworzenia : 2014-05-28 21:59 | Ostatni komentarz 2014-11-03 19:45

beti2270

4944 Odsłony
27 Komentarze

Jestem bardzo ciekawa Waszym doświadczeń na ten temat. Zaciekawiło mnie to, bo będąc teraz w drugiej ciąży chodziłam raz na miesiąc na wizytę. Termin miałam wyznaczony na 28 lutego (potem w szpitalu okazało się, że źle go obliczono, bo powinno być 23 luty), 28 stycznia byłam na wizycie, wszystko ok, potem 10 lutego i też niby wszystko ok. Miałam zgłosić się za tydzień. Po wyjściu z gabinetu spotkałam moja przyjaciółkę, która powiedziała mi, że brzuch mam strasznie nisko. Sama to zauważyłam i mówiłam to nawet mężowi, ale skoro lekarka powiedziała, że nic się nie dzieje to się uspokoiłam. Koniec końców tej samej nocy zaczął się poród i po kilku godzinach przyszedł na świat nasz synek... Czy miałyście podobne przeżycia? Jestem ciekawa Waszych doświadczeń :)

2014-05-29 19:23

Lekarz nie jest w stanie określić daty porodu. Poród to coś, co dzieje się od środka, zaczyna się spontanicznie. Czasem organizm przesyła zwiastuny, objawy przepowiadające,że w niedługim czasie zacznie się akcja porodowa. Bywa też tak, że kobieta zostaje dosłownie "zaskoczona" porodem ;) Można przypuszczać że poród odbędzie się przed terminem lub po. To taka rosyjska ruletka. Pamiętajcie że tylko kilka procent kobiet ciężarnych rodzi dokładnie w dniu terminu porodu, pozostałe to +/- 2 tygodnie.

2014-05-29 09:15

Mimo wszystko np. szyjka musiała być obniżona, a to proces, który nie dzieje się w kilka godzin (tak mi powiedział lekarz, przy pierwszej ciąży) no i u mnie brzuch opadł dużo, ponieważ ja miałam go bardzo wysoko przez całą ciążę, bo są kobiety, które przez całą ciążę brzuch mają bardzo nisko i wtedy nie można rozpoznać zbliżającego się porodu. Przed pierwszym porodem lekarz mi powiedział, że szyjka się skraca i że mały urodzi się przed terminem (urodził się tydzień wcześniej).

2014-05-28 23:00

Według mnie lekarz nie jest w stanie precyzyjnie określić, czy poród odbędzie się za godzinę, za 12 godzin czy następnego dnia, jeżeli nie ma ku temu objawów (skurcze czy rozwieranie się szyjki macicy) ponieważ zależy to od wielu czynników, których nie jest w stanie przewidzieć, na przykład wtedy, kiedy ciężarna musi wchodzić po wielu schodach, co również może przybliżyć poród. Sądzę, że brzuch nisko usytuowany jest tylko wskaźnikiem, że dziecko układa się do pozycji, by wyjść na świat, ale nie musi oznaczać porodu. Ja w poprzedniej ciąży, mimo tego, że brzuch miałam nisko od dłuższego czasu pod koniec ciąży, to i tak urodziłam córcię po terminie.