Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Paciorkowiec GBS w ciąży.

Data utworzenia : 2013-02-03 11:47 | Ostatni komentarz 2016-11-30 12:05

Beata-1979

42679 Odsłony
182 Komentarze

Kobieta w ciąży może zrobić taki test na obecność paciorkowców między 33 - 37 tygodnia ciąży, czy któraś przeszła taką chorobe i robiła taki test?

2016-11-30 12:05

Nie ma co się tym przerażać, większość kobiet ma ten wynik pozytywny, lekarz na pewno o tym poinformuje. Ja miałam pozytywny i w dniu porodu na cztery godziny przed miałam podany antybiotyk. Zawsze przed porodem go podają nie wcześniej. Kobietę w ciąży u której nie zdążyło się wykonać tego badania traktuje się jakby miała wynik pozytywny.

2016-11-30 10:50

S.Wlodarz, ja mam na jutro cc. Badania moja gin nie robiła, powiedziała "po co robić badanie i płacić, jak rodzisz cc i tak dostaniesz antybiotyk."

2016-11-30 10:48

Ja robione miałam z pochwy i odbytu. Z pochwy wyszlo negatywnie a z odbytu pozytywnie, lekarz mówi że coraz więcej kobiet w ciąży to spotyka. Nie mamy ponoć na to wpływu. Podobno podają jakiś antybiotyk mamie i dziecku. Ja mam planowaną cesarke więc u mnie nie wiem będą nic podawać, podobno jeżeli jest cc to nie ma zagrożenia dla dziecka.

2016-11-30 10:39

Każda przyszła mama powinna mieć wykonane takie badanie, aby wiedzieć czy maleństwu zaraz po urodzeniu należy podać antybiotyk czy nie. Dla mamy to nie jest groźne, ale dla dziecka już może być.

2016-11-25 10:24

E.Okuszko, to całe szczęście, przywróciłaś wiarę w ludzi. A i Ty też będziesz teraz spokojniejsza ze świadomością, że zrobili co do nich należy.

2016-11-17 11:47

Oficjalnie chce przeprosić położna o której pisałam, że nie podała antybiotyku, wczoraj przeglądając książeczkę zdrowia Corci na stronie z porodem, linia 10. Leki stosowane podczas porodu mam biofazolin, wujek Google powiedział mi ze to podaje się na paciorkowce w ciąży, dziś to dojrzałam. Nie mam pojęcia dlaczego pediatra mówiła, że nie bo nic nie jest wpisane, ale myślę, że położna nie wpisała tego na wszystkich papierach i stad takie stwierdzenie.

2016-10-03 22:35

Weronika każda ciężarna powinna zrobić wymaz ale nie każda ciężarna rodzi w 40 tc. Zdarza się, że poród zaczyna się przed pobraniem wymazu z pochwy i wtedy nie mamy zrobionego badania na obecność paciorkowca.

2016-10-03 17:08

Chyba każda ciężarna musi ten test zrobić. U mnie wyglądało to tak, że ginekolog pobrała wymaz z pochwy i dała mi go do zniesienia do laboratorium do zbadania. Chodzę prywatnie więc musiałam zapłacić za badania 35zł. Wynik był do odebrania po 3 dniach. Na szczęście wynik negatywny:)