Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

10 metod łagodzenia bólu porodowego

Data utworzenia : 2014-03-03 21:09 | Ostatni komentarz 2017-09-26 22:04

Redakcja LOVI

12706 Odsłony
105 Komentarze

Zbliża się wielkimi krokami TEN dzień. Jesteś zwarta, spakowana i przygotowana na wszystko. Zdajesz sobie sprawę, że „będzie bolało”. Otóż właśnie. Czy poród musi boleć? Jak sobie z tym bólem radzić i czy jedynym sposobem jest znieczulenie farmakologiczne? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

2017-09-23 13:30

O zabusia ma okazję poczytać :D ile Tych artykułów odkopalas gdybym miała okazję przed porodem do nich zajrzeć byłoby fajnie a tu po fakcie już ponad 7 msc :D

2017-09-22 16:29

ten artykuł również fajny....odświeżam może zajrzy do niego Zabusia która już myśli o tym Wielkim Dniu ;)))

2016-10-18 12:15

Maz czy inna bliska osoba przy porodzie daje niesamowite wsparcie. Jeżeli masz tama osobę to j zabierz bo na pewno ci pomoże a jeśli nie to poprosisz zeby wyszła .

2016-10-18 10:53

Mąż jest ogromnym wsparciem. Silver oprócz tego że wymasuje Ci plecy zawsze będzie to osoba bliska przy Tobie. Połóżne nie są obok w czasie całej akcji porodowej w pierwszym etapie one przychodzą sprawdzają i idą dalej a gdyby coś się działo, Ty będziesz bardzo się męczyła, będzie bardzo bolało, chcesz wyjść do toalety to Twój mąż pójdzie po położna i ja zawoła. Poda wodę do picia, będzie Cię uspokajał i wspierał. Wsparcie psychiczne tez jest na prawdę bardzo ważne. Położna na szkole rodzenia mówiła, że mąż też bardzo pomaga w drugim etapie, oddycha razem z Tobą, tłumaczy bo w pewnym momencie przestajemy już słuchać położna i to on jest pomocny w takim momencie bo staje się łącznikiem. :) ale ten etap znam tylko z opowieści położnej bo sama miałam cc.

2016-10-17 17:11

Właśnie któraś pisała o tym masażu, więc może to byłaś to Ty Katarzyna:) wcześniej nie pomyślałabym, że partner może jakoś nam pomóc w czasie porodu, sądziłam że tylko może potrzymać za rękę jak na filmach;) Nigdy o tym nie rozmawiałam z kimkolwiek, a obecność jest już dużym wsparciem. Mam nadzieję, że też będę miała takie wsparcie.

2016-10-17 14:33

Tak Silver mój maz masował mi plecy i dużo mi to pomogło , sama jego obecność juz dużo pomogła

2016-10-17 10:02

Najchętniej bym skorzystała z basenu, ale piłka czy drabinka na pewno też ułatwi poród aby tylko długo nie trwał. Wsparcie męża też będzie pomocne np pomasuje krzyż jak będzie bardzo doskwierac.

2016-10-17 09:14

Dziękuję za ten artykuł :) w lutym mam rodzić więc mam nadzieje że się przyda :)