Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2193 Wątki)

Małopłytkowość w ciąży

Data utworzenia : 2013-12-30 15:58 | Ostatni komentarz 2017-10-25 18:14

konto usunięte

24686 Odsłony
27 Komentarze

Czy któraś z Was miała ten problem? Po ostatnich wynikach okazało się że płytki krwi spadły mi ze 155 na 98. Za tydzień mam powtórzyć badanie i jak dalej będą spadać to trzeba będzie wywoływać poród przy w miarę bezpiecznym poziomie płytek, żeby nie doszło do krwotoku. Zaczęłam się tym trochę martwić. Ciśnienie krwi mam OK, więc małopłytkowość nie jest spowodowana gestozą, co często się ponoć zdarza.

2014-01-02 12:27

Ja mam problem z małopłytkowością ale już spory czas. Miałam już z tym problem zanim zaszłam w ciążę. Miałam mieć wizytę u hematologa ale nie zdążyłam bo zaszłam w ciążę. Kiedyś czytałam ,że jednym z powodów jest niedobór kwasu foliowego. Ogólniew ciąży to dość normalne zjawisko jeśli nie spada poniżej 100. Twój lekarz powinien Ci coś zalecić. A i często przy małopłytkowości jest problem z niedokrwistością. Więc może dokucza Ci też anemia. Pozdrawiam.

2014-01-02 12:27

nie sadze, ze powinnas sie tak mocno tym martwic :) masz jeszcze kilka tygodni, wiec lekarze sobie z tym poradza i urodzisz bezpiecznie... tez mialam maloplytkowosc, ale ci powiem, ze mi za duzo o tym nie mowili, nie wiem jakie moglyby byc konsekwencje itd. Mój wujek, ktory byl moim lekarzem rowniez, sam podejmowal decyzje o moim zdrowiu, ja zawsze wyniki mialam slabe a w ciazy to juz w ogole... powiedz co ci lekarze mowili?

2014-01-02 11:22

Żadna z Was nie miała tego problemu???