Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Rozwój w brzuszku - muzyka

Data utworzenia : 2013-01-19 17:14 | Ostatni komentarz 2023-03-17 21:13

Marzena.Ganfler

12928 Odsłony
148 Komentarze

Czy puszczałyście muzykę dzieciom gdy byłyście w ciązy ?:) Ewentualnie jaka ?:) ----- majka121_21: Witam serdecznie chciałam zapytać czy wasz maluszek słuchał muzyki będąc jeszcze w brzuchu i jakie korzyści miało to po porodzie .Ja używałam muzyki klasycznej jak i moich ulubionych kawałków .Co najlepsze kiedy poszłam na koncert swojego ulubionego zespołu maluszek reagował tylko na te utwory zespołu które już znał :).W ciąży kolejnym plusem było to że muzyką łatwo mogłam wyciszyć synka kiedy za bardzo brykał.Teraz Kamilek ma 19mies nie wiem czy właśnie ta muzyka miała na to wpływ ale synek śpiewa i tańczy jak najęty w domu, w samochodzie, czasem trzeba poczekać aż się zmęczy żeby porozmawiać :P Teraz spodziewamy się drugiego dziecka co prawda na muzykę ma jeszcze czas ale śmiejemy się z mężem czy puszczanie muzyki maluszkowi to będzie dobre rozwiązanie bo jak trafi się nam jeszcze taki jeden śpiewak to chyba padniemy.Też tak macie ?Pozdrawiam:)

2014-02-12 15:01

Moja do tej pory słuchała ze mną hip-hopu i rapu, ale to troszkę za ciężkie dla niej jeszcze, więc przerzuciłyśmy się na Smerfne Hity :) Jak tylko mała usłyszy to od razu się cieszy.

2014-01-30 22:45

Oj ja do tej pory glosno muzyke puszczam jak np. Zmywam i mam malego na krzeselku a drugi biega i tanczy ;)dzieki temu widze,ze lubia muzyke :) i zadna powazna, powaznie to sie w grobie lezy,ze tak powiem :D ja to lubie zywa muzyke gdzie moge tylkiem pokrecic, nawet z duzym brzuszkiem tak bylo i nawet jak lezalam bo musialam to sie troche pokrecilam, pospiewalam i mam syna aniola :))

2014-01-30 19:48

Najlepiej słuchać razem z dzieckiem muzyki takiej jaka nam się podoba, wtedy się odprężamy i dziecko też czuje się dobrze. Nie ma sensu zmuszać się do muzyki klasycznej.

2014-01-30 17:37

Nie skupiałam się na jakieś muzyce poważnej typu Chopin czy Mozart.. a raczej na ogólnych spokojnych melodiach ;) Słuchałam miłe dla ucha kolędy ,bo Mała urodziła się w styczniu. Puszczałam jej też melodyjki z karuzelki już jak była w brzuszku i przyznam ,że jak jej puszczam gdy jest w łóżeczku marudna to się uspokaja i interesuje ;) Czasem też zasypia. W domu też mam płytę z kołyskami dla kobiet w ciąży właśnie z muzyką poważną ,ale mało jej słuchałam. Uważam ,że lepiej jest słuchać tego co się lubi ,bo nastrój nam się poprawia (a wtedy także dzidziusiowi) niż specjalnie słuchać muzyki poważnej ,której możemy nie lubić ;)

2014-01-30 15:23

Ja kochana puszczam kołysanki instrumentalne, mały w brzuszku chyba je bardzo uwielbia bo zaczyta odrazu pływać :)

2014-01-30 14:49

Ja dużo słuchałam muzyki, była i muzyka relaksacyjna i poważna i muzyka dla dzieci Mozart lub Bach I DO TERAZ WŁĄCZAM MŁODEMU I WIDZĘ że troszkę się wycisza przy tej muzyce.

2013-09-06 21:21

Carol86 u mnie na tapecie obecnie GnR Patience z gitarą i gwizdaniem, taki relaks przed snem dla mnie i malucha ;) ale skoro powiadasz Hurts to też spróbujemy :D a Roxette też chętnie :) pozdrawiam

2013-09-06 20:57

ja to uwazam, ze oczywiscie moze lepiej jest sluchac Mozarta czy bethovena, ale qrcze jak my tego nie lubimy to jak to moze byc dobre dla naszego dziecka? Basia, chyba lubimy podobna muzyke :) chociaz moj synek to ostatnio lubi najbardziej Roxette i Hurts - ten ostatni zespol gra taka spokojna muzyke dosc, ale rockowa oczywiscie ;) sluchalam tego w ciazy rowniez i teraz tez to lubia, a starszy synek ze mna tanczy przy tym.