Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Cukrzyca w ciąży

Data utworzenia : 2013-01-19 02:28 | Ostatni komentarz 2023-08-10 20:22

lusi_ja

34187 Odsłony
225 Komentarze

w moim przypadku cukrzyca została rozpoznana w 24 tyg ciąży , trafiłam do szpitala z cukrem 320. Od 30 tyg. ciąży zaczęłam brać insulinę...i tak już zostało.ponad 3 lata choruję i biorę 2 insuliny na dzień i na noc.Jednak lekarze stwierdzili ,że chorowałam o wiele dłużej tylko o tym nie wiedziałam. W większości przypadków cukrzyca ustępuje po porodzie.Dieta nisko węglowodanowa, ruch na świeżym powietrzu, lekkie ćwiczenia to bardzo dobre sposoby na unormowanie cukrów.Jak Wy drogie mamy radzicie / radziłyście sobie z cukrzyca w ciąży?Pozdrawiam

2015-02-06 11:05

Uffff... :):):):) Myślałam, że trochę później.. Jeszcze mam ręke siną xD ;) Zobaczymy..

2015-02-06 10:57

ja jestem niezbitym dowodem na to ze w tej kwestii nie ma reguły, nie nalezalam do zadnej z grup ryzyka narazonych na ta cykrzyce a jednak, wiec rownie dobrze moze sie okazac, ze Ty Joanna jesteś narazona a nie bedziesz miec :) podejrzewam ze jesli ma zlecic powtorne bad to kolo 30. tyg wtedy juz powinno byc wszystko jasne

2015-02-06 07:19

A więc własnie, przypuszczam, że własnie z tego powodu, że w rodzinie cukrzyki same. I pewnie zleci mi kolejne badanie za miesiac, może dwa . Oczywiscie dam znac jak to się potoczyło u mnie. Obalimy, bądź potwierdzimy mit a propo cukrzyków ciężarnych u których w rodzinie stwierdzono cukrzyce;))

2015-02-05 23:15

wiem wiem, dlatego juz sie tak nie martwie ;) Joanna to kiedy nastepne bad.? daj znac o wynikach, no chyba nie wszystkie robia kilka razy, chyba ze lekarz chce sie upewnic ze wszystko ok, jesli mowilas ze u Ciebie w rodzinie jest ktos chory na cukrzyce to jestes bardziej narazona, wiec woli pewnie sprawdzic to jeszcze w pozniejszym tyg ciazy, trzymam kciuki zeby jednak nic Ci nie wykazalo

2015-02-05 20:53

Aga czasami taki wyższy cukier się pojawi i to czasami nie wiadomo od czego.

2015-02-05 18:35

hej Aga ! Tak Ginuś oznajmił, że jeszcze jedno badanie będe miała. jesli nic nie wykaże to już koniec, Nie wiem czy miał na mysli , ze jak coś wykaże to jeszcze jedno! Ostatnio miałam strasznie siną rękę tak swoją drogą :)) A to dziewczyny Macie po jednym badaniu?

2015-02-05 11:59

Joanna a co masz mieć jeszcze raz robione badanie na cukier? Beata pilnuje ;) staram sie przestrzegac by jesc regularnie, caly czas te same ilosci, jak juz widze ze cos nie podnosi az tak bardzo to jem wieksza porcje nastepnym razem zeby tez sie nie glodzic, ogolem zaczynam myslec ze nie taki diabel straszny, i ze to naprawde kwestia przyzwyczajenia i troche nauki samej siebie, na poczatku bylam przerazona bo nie wiedzialam czy dam rade to wszystko ogarnac ale jak narazie jestem po drugiej wizycie u diabetologa i ogolem jest ok, zdarzylo sie pare wynikow wyzszych ale to tez troche z mojej niewiedzy i stresu, mam sie dalej pilnowac i zglosic za kolejne 2 tyg.

2015-02-05 07:18

Niech sie ciesza dziewczyny co cukier im w ciazy nie wyszedl (na razie sie ciesze) chcialam napisac ze dziewczyny ktore pierwszy raz robily badanie cukru w ciazy i wyszedl im ok w drugim badaniu juz moze ten cukier wyskoczyc. Nie jest powiedziane ze jak raz nie mialas to juz drugi raz nie wyskoczy:)