Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

L4 do kiefy

Data utworzenia : 2019-03-28 11:53 | Ostatni komentarz 2019-06-23 21:59

Ania55

1896 Odsłony
72 Komentarze

Jak to jest z l4 jak jestem w ciąży? Jak np mam do 1 kwietnia a urodze dzisiaj to później opieka przez rok liczy mi sie od 1 kwietnia czy od dzisiaj? Jak sie dziecko urodzi?

2019-06-23 21:59

Aissa myślę, że napisałaś to co ja, że my same zrobiłyśmy sobie problemy, że teraz nas kontrolują, bo oszukujemy na zwolnieniach oraz, że na spacery musisz mieć zaświadczenie.

Tak czy inaczej temat jest wyczerpany i kto zechce zrozumie ;)

2019-06-23 01:20

Ale tu się dzieje.... 

Ja dodam od siebie bo nie widziałam tego by dziewczyny wspomniały  pprzynajmniej na tej stronie że jak dostaje się l4 "chodzone "  w ciazy  to i tak kontrola może być sprawdzają czy faktycznie kobieta jest w ciąży ( były przypadki że kobieta miała umownie z pracodawcą i fałszywie  nnapisane l4 że w ciąży A w niej nie była ... ) sprawdzają też czy jestem na miejscu tzn jeśli ma się l4 chodzone to jest jasno prawnie wyjaśnione że osoba nie może opuszczać miasta które jest podane jako miejsce przebywania na zwolnieniu więc spacer jeszcze można wytłumaczyć jesli lekarz tez wpisze ze wskazane jest spacerowanie dużo zależy też co masz napisane w powodach zwolnienia na takim l4 można pójść do sklepu zrobić drobne zakupy ( bo osoba w ciąży nosić nie może za dużo) i możesz się wybrać do lekarza przychodni itd i tu jest wyjątek że można opuścić miasto jeśli celem opuszczenia miasta jest wizyta u lekarza w jakiejś poradni itd ale to trzeba mieć podkładke  w razie co od lekarza że tam się było na słowo ZUS nie uwierzy i cofnąć może zasiłek tym bardziej że ZUS ostatnio kontrolę bardzo zaostrzyl było dużo wyludzen więc też częściej kontroluje.  BBłędem jest myślenie że można robić co się chce bo to nie prawda.

2019-06-22 22:55

Pcheła, Zamarancza popieram zdecydowanie, już nie ma co wałkować tego samego... Albo ktoś zrozumie, albo i nie niestety :)

2019-06-22 22:15

Pchela popieram nie ma co kontynuować dyskusji... 

Moja prawda najmojsza ;D

2019-06-22 22:11

aneczkaa006 to, czy widziałam takie kobiety wśród moich znajomych to jedno, a czy wykorzystują zwolnienie lekarskie to drugie. Jeśli kobieta dostaje zwolnienie, to znaczy, że coś jej dolega, ma ciężką pracę fizyczną lub zagrożoną ciążę, o czym już Ci wspomniałam niżej.  A ze spacerami, jak napisała Zamarancza, nic więcej dodawać nie trzeba. A jeśli po miesiącu, czy dwóch zwolnienia, czujesz się dobrze, to wracasz do pracy i tyle. To nie podlega dyskusji. I ZUS ma prawo cofnąć CI świadczenie, jeśli sobie gdzieś wyjdziesz i tego nie będziesz potrafiła uargumentować, czy pojedziesz na wakacje w czasie trwania zwolnienia i co najlepsze, wtedy będziesz zwracać koszty pracodawcy. Więc nie pisz, że "Każdy robi jak uważa. Każdy ma swój rozum." tylko po prostu nie pisz głupstw, bo inne, niczego nieświadome kobiety, które są np. w ciąży pierwszy raz i nie wiedzą, jak to wygląda ze zwolnieniem, mogą wziąć zły przykład i nabawić się przez to problemów zarówno zdrowotnych, jak i finansowych.

Konto usunięte

2019-06-22 20:58

ah... myślę, że nie warto ciągnąć tematu... 

2019-06-22 19:21

Każdy robi jak uważa. Każdy ma swój rozum. A co do doniesień to ma jak ma się "życzliwe osoby" to tak. Ale skoro nie ma się zaznaczone że ciąża lezana to nie mają podstaw do cofnięcia

2019-06-22 16:19

A co do Pań wyjeżdżających za granicę na wakacje. Wiele było takich odważnych co wrzucały sobie fotki z Grecji na Fb i bardzo życzliwi zanieśli donos do Zusu, że Pani nie zdolna do pracy, ale zdolna do podróżowania i cyk. Wstrzymane świadczenie....

Chcesz to nas nie słuchaj i rób, co chcesz, ale żeby później nie było płaczu jak ktoś zapuka do twych drzwi, a Ciebie nie będzie, a idąc na wyjaśnienia Twoja teza nie zostanie przyjęta i zostaniesz bez kasy.