Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2213 Wątki)

I trymestr ciąży

Data utworzenia : 2018-12-03 14:46 | Ostatni komentarz 2019-06-12 18:28

Redakcja LOVI

4742 Odsłony
93 Komentarze

Choć ciąża nie będzie jeszcze widoczna, w Twoim ciele zajdzie wiele zmian. Dowiedz się, co Cię czeka i jak rozwija się dziecko, w trakcie pierwszych 13 tygodni ciąży.

2019-06-12 18:28

W pierwszej ciąży źle znosiłam pierwszy trymestr ze względu na mdłości i na szczęście sporadyczne wymioty. Ciągłe uczucia senności, zmęczenia, rozdrażnienia dawały w kość. Na nic nie miałam ochoty, odrzuciło mnie od wielu zapachów. W drugiej podobnie, tylko większe mdłości od rana do wieczora, które żyć nie dawały. Senność również, ale w miarę szybko mi przeszło. Nie miałam natomiast uczucia rozdrażnienia. Z badań w tej ciąży w I trymestrze miałam wszystkie oprócz kiły i badań grupy krwi, bo u mnie w poradni jest tak, że kobieta, która już rodziła, miała badanie wykonane w 1 ciąży i w 2 nie powtarzają, trzeba mieć po prostu wynik zachowany. Jeśli ciężarna zgubi, to musi robić na własną rękę.

2019-01-01 13:49

Aisa- no wlasnie też slyszalam, że do końca karmienia może nie byc. Ja miałam długo połóg, a okres ...kit wie kiedy będzie ;)

2019-01-01 01:59

U mnie się w rodzinie dziwili że tak późno dostałam okresu bo oni wszyscy wcześnie. Za wczasu już kolejną ciążę wymyslali, której jeszcze wtedy nie było. Tylko ja tak późno dostałam okresu po porodzie. W pewnym momencie się martwić zaczęłam. Ale chociaż sobie odpoczelam od bolesnych miesiączek.

Konto usunięte

2018-12-31 19:27

Właśnie też tak słyszałam, ale czasami organizm szybciej zaczyna pracować pomimo książkowego karmienia. Ja mam dziwny śluz, który albo świadczy o nadzerce, albo o płodności ;)

2018-12-31 17:46

Eresz bo miesiączki może nie być nawet do zakończenia karmienia. Ja dostałam szybko w zasadzie

2018-12-31 17:26

Anetka- ja jeszze nie mam. Wizyte u lekarza mam za 2 miesiace i sie wtedy dowiem co i jak. Jak bylam na wizycie w 7 miesiacu, to mówił, że mam sie nie bać, bo oczywiscie pytalam o to.

2018-12-31 13:13

Chyba szybko dostalyscie okresu bo ja pół roku po porodzie. Niecały rok miałam miesiączke i teraz jest jej brak.

2018-12-31 11:10

Mi właśnie piersi staly sie bardzo duże i jak mialam hiperlaktacje a wcześniej nawał, to tak jakbym sobie kilka torebek cukru z przodu nosiła. Ciężko, niewygodnie i niepraktycznie. Plusem było to, że Mała dostawała tyle mleczka ile chciała;)