Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2189 Wątki)

Poród naturalny po cc?

Data utworzenia : 2013-07-27 22:32 | Ostatni komentarz 2016-10-21 11:02

konto usunięte

17242 Odsłony
204 Komentarze

Nie wiem czy podobny watek juz byl, jak tak to przepraszam, jeżeli rodzilo sie przez cesarskie cięcie to jak to pozniej jest z rodzeniem naturalnym? Następny porod zalecają naturalny czy cc? Przykladowo jak tak jak u mnie byla cesarka i powiedzmy za 2 lata decyduje sie znów to moge juz naturalnie? Pytam nie dla siebie :) ja jeżeli na trzecie dziecko sie w ogóle zdecyduje to co najmniej za 5 lat (przynajmniej taki jest plan). Przyjaciółka jest w ciąży, jej pierwsze dziecko ma ponad 9 lat, jak będzie miala rodzic drugie to od cesarki będzie 10 lat. Zastanawiala sie czy lekarz nie będzie jej zalecal cesarki, ze niby zrosty itp. Ja natomiast slyszalam, ze po takim czasie drugie dziecko rodzi jak pierworodka - w koncu ja tez mialam wczesniej dwie operacje a jednak pierwsze dziecko rodziłam naturalnie :) wiec jak to w koncu jest?

2016-10-21 11:02

Kasia.S. ma rację, blizna bardzo ważna i jej obserwacja. Ale ja widzę, że lekarze dmuchać lubią na zimne. W moim szpitalu, po porodzie z pęknięciem III stopnia rutynowo robi się cc przy następnym porodzie, czy też ciąże bliźniacze też teraz rozwiązuje się przez cc. A mamy po cc widzę, chcą rodzić naturalnie sn. Od taka mnie myśl naszła.

2016-10-14 10:39

Bo ten odstęp pomiędzy porodami jest bardzo tak naprawdę indywidualną sprawą i zależy od tego jak szybko goi się nasza blizna wewnętrzna. :)

2016-10-14 09:59

Ja mam ten sam dylemat. 5 lat temu miałam cc z powodu zagrożenia życia dziecka. Obecnie za miesiąc czeka mnie kolejny poród i lekarz pytał ja sobie go wyobrażam. I ja zdecydowana jestem na poród SN jednak żeby tak było lekarz musi zbadać grubość blizny i jeśli będzie ok to można podjąć próbę porodu naturalnego

2016-10-13 21:28

Mama.Antosia. Jesli to bylo skierowane do mnie, to dziekuje, ale Malutka jest juz 4 msc na swiecie, bo urodzila sie w 35tc, niestety znow przez cc, jak juz pisalam we wczesniejszych komentarzach

2016-10-13 17:19

Tak najlepiej poczekać te lata do następnego porodu. Super gratuluje kolejnej ciazy, trzymaj sie

2016-10-13 17:17

Katarzyna. Mi tez, ale 2 lata miedzy porodami. Natomiast, gdy przyszlam po 14 msc potwierdzic 2 ciaze, powiedzial, ze bardzo dobry czas

2016-10-13 17:02

Mój lekarz mówił ze jednym z warunków jest odczekanie minimum 2 lata ze względu na bliznę.

2016-10-13 16:11

Ja na szczęście szybko się regeneruję. Dziś byłam w końcu an wizycie popołogowej (nic, że od porodu minęły już 4 msc) i dowiedziałam się od mojego lekarza, że blizna się goi rewelacyjnie, ale 2 lata muszę tym razem być bez ciąży, lecz niestety na poród naturalny nie mogę już liczyć, bo raczej żaden szpital się na to nie zgodzi i szkoda, że nie podjęli się próby sn u mnie, gdzie były duże szanse, by się udało :(