Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Czego nie lubi dziecko w brzuchu

Data utworzenia : 2017-12-21 20:46 | Ostatni komentarz 2017-12-31 08:55

AgataS1990

5009 Odsłony
42 Komentarze

Witajcie!Poruszam wątek ponieważ ciekawa jestem czy macie/miałyście w ciąży sytuację w której poczułyście, że dziecko w Waszym brzuchu czegoś się przestraszyło? Ostatnio wieczorem robiłam ciasto, ucierałam krem mikserem około godziny. Kiedy położyłam się spać zdałam sobie sprawę, że dawno nie czułam ruchów córeczki. Zaniepokojona masowałam brzuch, pukałam, mówiłam, niestety zero reakcji. Zwykle jest bardzo ruchliwa, odpowiada kopniakiem na pukanie i mówienie, wieczorem zawszec się wierci i przekręca. Oczywiście w sytuacji gdy nic nie czułam kilka godzin zaczęłam panikować. Ale stwierdzilam, że jeśli w dzień się ruszała, to wstrzymam się do rana i jesli w dalszym ciągu nic nie poczuje, to pojadę do lekarza. Na szczęście około godziny 2.00 poczułam jak się przekręca. Kamień spadł mi z serca i mogłam spokojnie isc spać. Na drugi dzień jak tak na spokojnie przemyślałam sytuację, to stwierdziłam, że musiała się przestraszyć miksera. Blat w kuchni mam na wysokości brzucha, więc dźwięki do niej na pewno docierały. Wczoraj robiłam sos i używałam blendera. Oczywiście sytuacja taka sama. Mała od razu przestała się wiercic na dłuższy czas. I teraz mam problem, bo przede mną sporo kucharzenia przed świętami. Nie chciałabym jej stresować, a bez miksera się nie obejdzie:-( Wasze dzieci też bały się hałasu? Ciekawa jestem jak będzie w Sylwestra. Czy huk petard i fajerwerków jej nie przestraszy. Mogę oczywiście zrezygnować z wychodzenia na zewnątrz. Przeczytałam artykuł w którym autor pisze, że jeśli stres trwa długo, to istnieje nawet ryzyko, że odbije się to na zdrowiu psychicznym i fizycznym dziecka. Maluchowi zaczyna wtedy szybciej bić serce, wzrasta ciśnienie krwi, przez co dostaje mniej tlenu. Istnieje nawet ryzyko poronienia lub przedwczesnego porodu . Po narodzinach dziecko może odczuwać skutki tego stresu przez całe życie. Jako niemowlę może być bardziej płaczliwe i marudne. W przyszłości może stać się bardziej podatne na stres i łatwiej ulegać emocjom. Co o tym sądzicie?

2017-12-21 21:29

Będąc w ciąży przeżywałam dużo stresu . Miałam kilka sytuacji nawet bardzo stresujących. Mam nadzieje , że to nie odbije się na moim synie . Może jest troszkę płaczliwy , marudny jest bardzo , ale tłumacze to skokiem rozwojowym , albo ząbkowaniem

2017-12-21 21:12

U mnie mały w brzuchu robi się zdecydowanie mniej aktywny gdy ja się więcej ruszam. Ale myślę że wynika to głównie z tego, że go buja i po prostu śpi ;) Szczerze mówiąc nie zdążyło mi się zaobserwować jakiś odstępstwa od zwyczajowo zachowania. Ale z ciekawości spytam- w którym jesteś miesiącu? Bo ja w 8mym, ale moje maleństwo nie reaguje na pukanie w brzuszek ani na nic z zewnątrz (w sensie nie odpowiada kopniakiem na zaczepki ze strony mamy). I teraz się zastanawiam czy to normalne że ma taki ambiwalentny stosunek do otoczenia?