Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Czego nie lubi dziecko w brzuchu

Data utworzenia : 2017-12-21 20:46 | Ostatni komentarz 2017-12-31 08:55

AgataS1990

5007 Odsłony
42 Komentarze

Witajcie!Poruszam wątek ponieważ ciekawa jestem czy macie/miałyście w ciąży sytuację w której poczułyście, że dziecko w Waszym brzuchu czegoś się przestraszyło? Ostatnio wieczorem robiłam ciasto, ucierałam krem mikserem około godziny. Kiedy położyłam się spać zdałam sobie sprawę, że dawno nie czułam ruchów córeczki. Zaniepokojona masowałam brzuch, pukałam, mówiłam, niestety zero reakcji. Zwykle jest bardzo ruchliwa, odpowiada kopniakiem na pukanie i mówienie, wieczorem zawszec się wierci i przekręca. Oczywiście w sytuacji gdy nic nie czułam kilka godzin zaczęłam panikować. Ale stwierdzilam, że jeśli w dzień się ruszała, to wstrzymam się do rana i jesli w dalszym ciągu nic nie poczuje, to pojadę do lekarza. Na szczęście około godziny 2.00 poczułam jak się przekręca. Kamień spadł mi z serca i mogłam spokojnie isc spać. Na drugi dzień jak tak na spokojnie przemyślałam sytuację, to stwierdziłam, że musiała się przestraszyć miksera. Blat w kuchni mam na wysokości brzucha, więc dźwięki do niej na pewno docierały. Wczoraj robiłam sos i używałam blendera. Oczywiście sytuacja taka sama. Mała od razu przestała się wiercic na dłuższy czas. I teraz mam problem, bo przede mną sporo kucharzenia przed świętami. Nie chciałabym jej stresować, a bez miksera się nie obejdzie:-( Wasze dzieci też bały się hałasu? Ciekawa jestem jak będzie w Sylwestra. Czy huk petard i fajerwerków jej nie przestraszy. Mogę oczywiście zrezygnować z wychodzenia na zewnątrz. Przeczytałam artykuł w którym autor pisze, że jeśli stres trwa długo, to istnieje nawet ryzyko, że odbije się to na zdrowiu psychicznym i fizycznym dziecka. Maluchowi zaczyna wtedy szybciej bić serce, wzrasta ciśnienie krwi, przez co dostaje mniej tlenu. Istnieje nawet ryzyko poronienia lub przedwczesnego porodu . Po narodzinach dziecko może odczuwać skutki tego stresu przez całe życie. Jako niemowlę może być bardziej płaczliwe i marudne. W przyszłości może stać się bardziej podatne na stres i łatwiej ulegać emocjom. Co o tym sądzicie?

2017-12-31 08:55

Też myślę, że płeć nie ma tutaj za dużo wspólnego. Pierwsza dziewczynka i szalała. To kwestia temperamentu dziecka. Często też nawet między rodzeństwem są ogromne różnice. Daria stres zwłaszcza długotrwały nie służy dobrze nikomu, a w ciąży szczególnie. Gdzieś oglądałam nawet filmik jak maluch w brzuchu reaguje na płacz mamy.

Konto usunięte

2017-12-28 10:07

Czego dziecko nie lubi? Pomijając alkohole, papierosy i innego rodzaju używki to maluch na pewno nie pollubi stresu. W ciązy nie powinnyśmy się za bardzo denerwować ale przejść ciążę spokojnie. Dziecko potrafi odczuwać nasze nastroje i zostało naukowo potwierdzone,że dlugotrwały stres ma negatywne działanie nie tylko w stosunku do zdrowia naszego. Ale również w stosunku do zdrowia dziecka w brzuszku: http://stresozaradni.pl/coztymstresem Warto jest znaleźć sobie jakieś metody relaksacyjne.

2017-12-25 08:35

Agniejeska zgadzam się to nie od płci zależy. Koleżanki które mają " parki" potwierdzają to. Bo ja niestety nie mogę. Jedna płeć mam teraz tez w brzuszku. :)

2017-12-25 08:15

Agnieszka akurat moja szaleje w brzuchu nawet jak nic nie zjem. Chociaż prawda jest tez taka ze jak zjem coś słodkiego to wtedy bardziej. Mnie się wydaje ze to nie od płci zależy a od temperamentem podobno już w brzuszku nasze dzieciątka maja swoje charakterki

Konto usunięte

2017-12-25 08:10

To u nnie było odwrotnie pierwsza mialam dziewczynke i strasznie szalała w brzuchu a później dwóch chłopaków i było dużo dużo spokojniej

Konto usunięte

2017-12-25 08:09

Po jedzonku każde dziecko będzie aktywne, szczególnie jesli zjemy cos co da zastrzyk energii bo ma duzo węglowodanów. Chodzi o ogolna aktywnosc w ciagu dnia.

2017-12-25 00:22

Ogólnie to dziewczynki sa chyba spokojniejsze ale wydaje mi sie synek w tym wieku co teraz jest corka to byl bardziej spokojniejszy bo mala nam daje teraz popalić ale nie wiem czy to nie przez zęby.Synek zabkowanie nie przechodził tak źle a Napewno nie byl taki marudny i niespokojny jak Nadia

2017-12-24 23:40

Moja też :D zwłaszcza po jedzonku