Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Skaza białkowa - wysypka

Data utworzenia : 2015-02-09 22:40 | Ostatni komentarz 2019-01-23 16:45

Karolinaiga

3157 Odsłony
10 Komentarze

Witam! U mojej córci stwierdzono skazę białkową, okropna wysypka pod szyją za uszami i na ramionach, przybierała barwę czerwoną...dostaliśmy odpowiednie mleko ale o pielęgnacji nic się nie dowiedziałam. Wyczytałam żeby kąpać dziecko w nadmanganianie potasu i smarować emolium...już po kilku dniach duża poprawa, wieczorem kąpiel a rano przemywanie...tylko jak długo kąpać w tym preparacie? Jak wy sobie radziłyście z wysypką przy skazie?

2019-01-23 16:45

https://aptekatop100.pl/768-fenistil-1-mgg-zel-30-g.html

2019-01-23 16:43

Dla nas najlepszy był fenistil [url]https://aptekatop100.pl/768-fenistil-1-mgg-zel-30-g.html[/url]

2015-12-15 23:51

Z tymi sterydami jest tak, że często lekarze wypisują maści, które wg ulotki są dla dzieci powyżej 2 lat, ale zdaniem lekarzy można je stosować. Nawet pani doktor z noworodków tak robiła. My troszkę stosowaliśmy różnych maści, więc trochę na ten temat z lekarzami rozmawiałam. Kropelki fenistil u nas nie działały, więc nie było sensu obciążać tym organizm. Na swędzenie pomagało smarowanie natłuszczającymi maściami oraz w pewnych sytuacjach sterydami. Co do wypisywania recept, to z tego co pamiętam, lekarz może wypisać receptę jednorazowo na 3 miesięczną kurację. U mnie standardowo wypisywał 10 puszek mleka, bo tyle chciałam i na prawie miesiąc to starczało. I nam przy skazie białkowej i AZS pani doktor powiedziała, żeby nie kąpać w kalii (nadmanganianie potasu), bo to wysusza. Należy używać emolientów.

2015-12-15 23:32

magiczny myśle ze mozna dziedziczyc. ale na szczeście w wiekszosci przypadków mija.. mój Kacper jak miał wysypkę po normalnym mleku sztucznym to lekarka mi dała taka jakby zasypkę w płynie robioną w aptece i pomagało bo wysuszało krostki. a co do nutramigenu to rzeczywiscie problem z lataniem po recepty, wypisywała mi np 5 puszek a na początku jedna starczałą na 2-3 dni :/ a płaciłam 30 zł za jedną puszke

2015-12-09 15:27

Mój synek też tak miał jak był malutki... Może ma to po mnie?Takie coś się dziedziczy? Bo ja mialam tak samo jak się urodziłam aż do roku czasu prawie. Mój synek do tej pory jak za dużo zje mlecznych produktów w jeden dzień, np 2-3 razy butla mleka, kaszka, jogurt to na nastepny dzień ma deliaktnie buźkę wysypaną, ale z kolei na kolejny dzień ograniczam mu wszystko co jest z białkiem krowim oprócz mm i mu znika... Jak miał 2 tygodnie to miał taką wysypkę, że lekarz mu przepisał maść sterydową, ktorej nie można stosować u dzieci poniżej 2ego roku życia

2015-12-09 13:02

zgadzam się mi lekarz pisze na 30% ale bardzo chętnie i też dużo na przód :)

2015-12-09 11:42

Ja kapalam w emolium az do ustapienia wysypki. A co do zmiany mleka najlepiej jak doradzi pediatra poza tym na nutramigen musi wypisac recepte chyba ze chcemy stracic majatek :-)

2015-12-09 11:26

Mieliśmy kropelki fenistil i bez żadnych innych kremów i preparatów wysypka znikła w 3 dni :) Pocecamy zmiane mleka nam pomógł Nutramigen lgg http://krainaalicji.blog.pl/2015/12/08/nutramigen-1-lgg-czyli-jak-wazne-jest-by-mleko-bylo-indywidualnie-dobrane-do-twojego-bobaska/