Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Soczki dla dzieci !!! #Woda#

Data utworzenia : 2018-04-22 22:57 | Ostatni komentarz 2018-05-25 13:59

Roksana -0

1447 Odsłony
29 Komentarze

Kochane mam duży problem moj maluch ma 7 miesięcy i nie chce za chiny ludowe pić wody od urodzenia ( ja z mężem tylko pijemy wodę i kawe) Mój synek bawi sie wodą i wy pluwa. Kupuje mu soczki i rozcienczam z wodą wtedy wypije . Co robić?? . Zmuszać nie będę. A on jest taki uparty ze może nie pic caly dzień ( tylko mleko modyfikowane) jak nie dostanie soczku.

2018-05-25 13:59

Mojej córce najlepiej by piła herbatę i wodę smakową. Soczki czy zwykła woda jej tak nie podchodzi. Najlepiej to by tylko jeszcze kaszke piła. Najlepsze co może dla niej być.

2018-05-24 12:30

Nasz syn też nie chciał pić nic po za mlekiem. Miał 11 miesięcy jak przekonał się do wody. Nie uważam, aby dosładzanie wody było dobrym i rozsądnym pomysłęm, bo równie dobrze można podać soczek. Jeśli dziecko nie chce pic wody, znak, że nie jest spragnione.

2018-05-24 00:11

Roksana nie potrzebnie synkowi dalas posmakowac soku, ja tak zrobilam dalam wode z sokiem pul na pul i synkowi tak posmakowako ze budzil sie do picia az do 2,5roku i przez to ma na jedynce,dwujce i trojce po jednej stronie pròchnice butelkowa i musimy je plisowac zeby prochnica sie nie rozwijala i zeby nie wypadly,ale synek ma po plisowaniu takie czarne,:-( niestety.

2018-05-23 16:53

O.Kolodziej, bo i nie ma potrzeby dopajania dziecka, więc nie chciał to nie chciał. A słodzenie wody, nawet trochę mija się z celem podawania wody.

2018-05-23 09:18

Mój synek jest ze stycznia i też nie chciał pić wody i koperku. dopiero jak zrobiło się cieplej na dworze i więcej czasu spędzaliśmy na spacerach to zaczął popijać od 20 do 80 ml wciągu dnia. Zauważyłam że musi mieć delikatnie podgrzane picie a wodę dosładzam ale minimalnie (dosłownie kilka kryształków cukru). Można jeszcze odrobinę dodać glukozy zamiast cukru

2018-05-21 14:13

Moje dziecko pije wodę, czasem dolewam trochę soku. Słodyczy też mało co je, jeśli już to np. lizaki bez cukru mniam mniam.

2018-05-18 08:44

Dużo zależy od tego, czego my sami nauczymy dziecko. Jak córka nigdy nie próbowała soku czy kompotu, od nas dostawała tylko wodę, to i się niczego innego nie domagała, wiadomo. Podobnie jest ze słodyczami. Póki dziecko nie pozna smaku czegoś innego to nie wie jakie ma preferencje.

2018-05-17 12:28

Autorka napisała iż oni z mężem piją tylko wodę i kawę, dzieci niby naśladują dorosłych.. ale czasem mają własne preferencje. Może spróbuj zamiast kupnych soczków wyciskać własne np. z jabłek? Wystarczy arę owoców i sokowirówka albo blender. Zblendowany owoc można odsączyć na sitku i rozcieńczyć z wodą.