Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Czarno białe karty dla niemowlaka?

Data utworzenia : 2013-05-07 10:20 | Ostatni komentarz 2018-10-07 15:49

Zuzia_fruzia

7465 Odsłony
36 Komentarze

Czy macie jakieś doświadczenia z czarno-białymi (ew plus czerwony) kartami do nauki dla niemowląt? W internecie są głównie opinie albo producentów albo psychologów. A ja bym bardzo chciała usłyszeć opinię od doświadczonej mamy. Czy jest sens nauki prostych słów: mama, dom, kot, w przypadku kilkumiesięcznego niemowlaka?

Konto usunięte

2018-10-07 15:49

Przy okazji sposobu oglądania kart. Nasza pani doktor poleca aby zabawkę/kartę/książeczkę trzymać na wysokości pępka bo wtedy dziecko stara się przyciągnąć głowę do klatki ćwicząc mięśnie brzucha, nie odgina się i nie patrzy do tyłu

Konto usunięte

2018-10-07 08:31

Ja osobiście kupiłam dla maluszka karty firmy "czu-czu". Są wykonane z bardzo dobrej jakości kartoników, które przetrwają zabawę. Podobne karty sprezentowałam przyjaciółce, której bobas był zachwycony. Za każdym razem gdy wyjmowałyśmy karty to patrzył na nie z niezwykłym zainteresowaniem. Do każdego obrazka można ułożyć prostą historyjkę i opowiedzieć dziecku jednocześnie nawiązując silniejszą więź. Jeśli maluch leży na brzuszku i ma przed sobą karty, to zaczyna coraz bardziej ćwiczyć mięśnie i dźwigać główkę by dokładnie się im przyjrzeć. Tak więc karty mają właściwości stymulujące i rozwijające.

2018-10-06 14:30

My mamy książeczkę kontrastową i naprawdę wielka pomoc na początku. Taki noworodek nie wiele widzi, najbardziej widoczne dla niego kolory to biel, czerń, zieleń, czerwień i synek z wielkim zainteresowaniem oglądał te kształty, a na ścianie duże ślubne zdjęcie czarna rama, biała obwódka i rodzice na tle zieleni, na początku synek też non stop wpatrywał się w to zdjęcie a teraz to go już wszystko interesuje

2018-10-05 19:16

Ja niedawno wygrałam czarno białe karty w konkursie. Córka jest nimi zainteresowana. Tym bardziej, że można wymyśleć przy nich bardzo kreatywne zabawy.

Konto usunięte

2018-10-05 10:40

My też mamy jedno pudełeczko z kartami kontrastowymi. Coreczka lubiła je na początku bardzo, z ogromnym zainteresowaniem im sie przygladała. Teraz juz bardziej interesują ją kolorowe obrazki.

2018-10-04 21:50

My też mamy karty, dokupiliśmy teraz książeczki z dużymi czarno-białym owocami i zwierzętami. Pokazuje jej i opowiadam różne opowiesci. Mała od początku była dość zainteresowana obrazkami, teraz też bardzo dobrze wiodzi za nimi oczętami.

2018-10-04 21:30

u nas synek mając 1-2 miesiące bardzo chetnie oglądał czarno białe karty czy cos pomogą? zobaczymy ogolnie ma 6 miesiecy i jest prawidłoro rozwijającym sie dzieckie, duzo gaworzy, ruchliwy, pieknie wszystko chwyta, zacyzna siadać i chetnie sie rozglada ciagle

Konto usunięte

2018-10-04 17:20

My też mamy takie karty i powiem Wam, że jestem zadowolona. Moja córa uwielbia je oglądać i długo skupia na nich wzrok i uwagę. Wprowadziłam je gdy miała około cztery tygodnie i już wtedy z ciekawością im się przyglądała. Przypuszczam, że dlatego, że karty są dość duże, obrazki wyraźne, w kolorach, które dziecko rozróżnia, jest mocny kontrast, a wzory są proste i wyraźne. Te karty są fajnym bodźcem i okazją do zabawy, opowiadania dziecku co widzimy itd, a wspólna zabawa pomaga w budowaniu więzi między rodzicem, a dzieckiem. Dodatkowo, mózg maluszka szybciej się rozwija, jest pobudzany do pracy no i rozwija inteligencję wizualno-przestrzenną. Mam nadzieję, że to w przyszłości córce pomoże, bo ja pamiętam, że z bryłami i figurami przestrzennymi sobie nie za bardzo radziłam :)