Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Naczyniaczek

Data utworzenia : 2018-10-18 14:43 | Ostatni komentarz 2018-10-27 23:07

Olka154

835 Odsłony
7 Komentarze

Byłam dzisiaj z córka na szczepieniu i lekarz wypisał nam skierowanie do chirurga dziecięcego bo mała ma na dekolcie od urodzenia małego naczyniaka, który robi się coraz bardziej wypukły, miałyście może też taka sytuację i możecie mi powiedzieć jak to się skończyło?

2018-10-27 23:07

dorzucę coś od siebie w temacie naczyniaków, córka ma na nosie i na udzie, obecnie ma 19 mcy, te naczyniaki jej bledna, ale jeszcze nie całkiem zeszły, ale widzę róznicę na zdjęciach jak rok temu to wyglądało i teraz, myslę że całkiem jej to zejdzie, nic nie stosujemy tylko czekamy

2018-10-22 10:39

Dzięki dziewczyny ;) poczekam do grudnia bo dopiero wtedy mamy wizytę u chirurga.

Konto usunięte

2018-10-20 23:04

olka, mój pediatra poinformował mnie, że naczyniaki mogą zniknąć, ale najpierw muszą wyjść całe. Nam chirurg zalecił smarowanie naczyniaków maścią robioną w aptece 3x dziennie (główny składnik to propranolol). Póki co, nsczyniaki się powiększają

2018-10-20 21:03

No to skoro jeszcze nie ma zalecenia do wycięcia to nie ma co się przejmować. Pediatra dobrze mówi, naczyniaki na spokojnie się wchłaniają, ale niestety nie wszystkie. Mówię Ci, moja córka miała wielkiego naczyniaka między oczami a dziś pojawia się tylko jak mała się zezłości i płacze. Dajcie sobie czas, może i wasz zniknie. :) No i cierpliwie poczekaj na opinie chirurga, w końcu to od jego zdania bardzo dużo zależy i wiele się wyjaśni :)

2018-10-19 11:46

Zalecenia wycięcia jeszcze nie dostałam, póki co jesteśmy tylko zapisani na wizytę aby chirurg zobaczył jak to wygląda. Pediatra na wizytach kontrolnych też mówiła, że nawet do 5 roku życia może się wchłonąć ale póki co powolutku rośnie...

2018-10-18 21:21

Nie wiem jak to wygląda w waszym przypadku, ale moja córka ma 4 naczyniaki - między brwiami, na główce i na karku. A na dole pleców ma takiego mega mega naczyniaka/znamię. Nikt nic nie mówił żeby to jakoś leczyć, nasze naczyniaki są płaskie. Lekarze powiedzieli że znikną z czasem. Niestety ale znamię jakie było takie jest, zaś naczyniak na karku zbledl troszkę a ten między oczami zniknął i pojawia się tylko wtedy, kiedy mała bardzo się zezłości i rozhisteryzuje płaczem. Skoro jest wypukły i dostaliście zalecenie wycięcia go tak zapewne dlatego, żeby się nie rozrastał. Zapewne zostanie on usunięty metoda laserowa. Jest to bezbolesny zabieg więc o to nie musisz się martwić. Dziwi mnie tylko fakt, że tak szybko interweniuje się w tego naczyniaka - wiele z nich samoistnie zanika w pierwszych latach życia dziecka. Usuną naczyniaka z marginesem zdrowej tkanki, założą szwy (albo i nie) a wycięta tkankę zapewne wyślą do badania histopatologicznego żeby wykluczyć ewentualny nowotwór. Zawsze tak robią w przypadku naczyniaków i pieprzyków które się wycina. Ja na przykład mam pieprzyka na podeszwie stopy i mam zalecenie wycięcia go bo jest w miejscu w którym dochodzi do podrażnień i może on się zamienić w nowotwór. Dekolt to również miejsce drażliwe i w takim miejscu lekarze zalecają usuwanie wszelkich zmian.

2018-10-18 18:13

Mojej koleżanki córka miała też na dekolcie. Teraz ma 7 lat i została tylko plamka chyba nawet nic nie robili z tym.