Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Jak nauczyć dziecko korzystania z nocnika?

Data utworzenia : 2013-02-22 18:06 | Ostatni komentarz 2018-01-19 20:07

Magda.K

18557 Odsłony
167 Komentarze

Mam problem z nauczeniem synka korzystania z nocnika. Jak próbuje go na nim posadzić to krzyczy, płacze, wyrywa się jakbym robiła mu krzywdę. Istnieje jakiś sprawdzony sposób by nauczyć tego 3 latka bez zbędnego stresu? [Zapraszamy do lektury starszego wątku "Jak odzwyczaić malucha od pieluchy" http://lovi.pl/pl/forum/7/856/1 Redakcja LOVI]

2018-01-19 20:07

Olka poczekaj jeszcze, moja córcia ma 13 miesięcy, to za wcześnie, te z tak,reaguje na nocnik ;) 5 miesięcy krzywda dla dziecka, bzdura. Czytałam że dopiero 2,5-3 lat dziecko jesr w stanie kontrolować potrzeby, mój syn się wyrobił ledwo w tym przedziale ale poszło w kilka dni i po sprawie.

2018-01-13 13:45

Prawdę mówiąc to mało możliwe, bo przecież większość dzieci w wieku 5 miesięcy to nawet samo nie siedzi. Albo przechwałki w internecie, albo trzymała dziecko nad nocnikiem, bo inaczej sobie nie wyobrażam. W ogóle nie wyobrażam sobie odpieluchowania dziecka, które nie siedzi.

2018-01-07 10:48

Dziewczyny a ja właśnie weszłam na taką dyskusję na fb gdzie jedna Pani napisała że na nicik sadzala wszystkie swoje dzieci które mialy 5 miesięcy bo tak niby trzeba. Inna pisała że jak dziecko skończyło pół roku to już korzystało z nocnika. Zastanawiam się jak to w ogóle możliwe

2017-11-21 23:13

MAM gratulacje dla Arka. Super że macie sukcesy. :) Ja sadzam młodego na wc i idzie nam lepiej niż z nocnikiem. Woła mnie nawet do łazienki i chce żebym go posadziła. Kupka najczęściej ląduje w ubikacji ale zdarzają się nam wpadki. :) Z tym, że my jeszcze chodzimy w pampersie. Olka nie zmuszaj córki i nie sadzaj na siłę bo zrazi się i w ogóle nie będzie chciała siedzieć. Może to po prostu nie jest jej czas i potrzebuje go trochę więcej.

2017-11-21 20:59

Hej mam takie pytanie , corka ma 13,5msc kupilam nocnik na 12mscy zeby sie oswoila sama nie chodzi zeby mogla usiasc ,dziwna sytuacja bo jak sadzam ja z pampersem to siedzi i sie smieje ale chyba nie wie o co chodzi co tam sie robi nawet sama siadalam aby jej pokazac a jak sadzam bez panpersa to krzyczy wygina sie i placze nawet nie chce usiasc, macie jakies porady na taka sytuacje ?:)

2017-11-21 14:27

Mówi się, żeby nie chwalić dnia przed zachodem słońca, ale dziś odnosimy małe sukcesy. A to trzeci dzień dopiero bez pampka :)

2017-11-20 14:10

Ja od jakiegoś czasu wzięłam się za Arka. Najpierw było przełamanie strachu przed wc i nocnikiem. Teraz od wczoraj w ciągu dnia chodzi bez pampka. Dramat hihi rano jakoś siusiał na nocnik i cieśnienie takie, że większość przed nocnikiem była. Ale widzę, że Martynka też boi się nocnika, ale ona dopiero 1.12 skończy roczek ;)

2017-11-03 01:29

Magros super nawet nie wiesz jak się cieszę, że u Was tak szybko i łatwo poszło. Jednak żłobek daje dużo dobrego począwszy od mowy, nauki z dziećmi po właśnie taka nauka jak nocnik. :) Ale kwestia odpieluchowania faktycznie jest bardzo indywidualna. Każde dziecko jest gotowe w innym czasie. Dzisiaj młody biegał co chwilę i chciał usiąść na nocnik ale nie udało się nam ani razu za to jak zszedł z nocnika od razu zrobił siusiu na podłogę. Może za chwilę wszytko wróci do normy bo był etap że za każdym razem jak usiadł na nocnik zrobił siku. MAM mój młody ma 17 miesięcy więc jeszcze jakoś specjalnie nie panikuje aczkolwiek uczę i przyzwyczajam do nocnika.