Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Płacz, spanie

Data utworzenia : 2018-07-02 11:02 | Ostatni komentarz 2018-12-13 22:26

justynkha

470 Odsłony
7 Komentarze

Mam problem od kilku dni z 2 latka. Przychodzi pora spania, zaczyna się wyginac, płakać, krzyczeć, nie da się dotknąć nikomu. Powiem szczerze ze wygląda to tragicznie. Boje się że sąsiedzi zadzwonia po policję bo maluch drze się jakby ja ze skory obdzierali. Nie działa nic nawet smoczek. Co robix?

2018-12-13 22:26

U mnie też były cyrki, ale nie z płaczem tylko z wymyślaniem. Mama siku, mama gil, chce do taty, chce zrobić ozikowi papa (pieskowi), poduszka jest źle,nie tą kołdra itd. Zminilam wszystko. przestawilam łóżko w pokoju, zmienilam pościel, w pokoju nowe nocne oświetlenie ( kupiłam cotton balls), do łóżka położyłam misia, przed snem żegnamy się z zabawkami. Synek udaje że koparka idzie spać do garażu itd. Mówię mu za chwilę patrz zabawki już spia, połóż się i Ty, bo jest noc. Kładzie się mowie, ze go kocham i co jutro porobimy, w co się pobawimy. Daje buziaka i kładę się obok łóżka na poduszce na podłodze. Gdy wstaję i mnie zagaduje mowie, że jestem zmęczona i muszę odpocząć. . A jak synek mówi, że nie chce spać to mu mówię, że ja też nie idę, połóż się i poodpoczywamy. Leżymy i może z 5 min i usypia. Wszystko radzę na spokojnie. Dzieci wyczuwaja nasze negatywne emocje i to nie idzie w dobrym kierunku. Trzeba być opanowanym i cierpliwym. Testuje też nas na ile mogę sobie pozwolić, warto być stanowczym, ale spokojnym Powodzenia.

2018-08-12 18:39

Witam, A może to już jest moment kiedy jest bardzo zmęczona a nie tylko senna. Jeśli przegapi się ten właściwy moment na ułożenie spać to dziecko może zacząć być nerwowe, drażliwe, marudne, histeryczne i może mimo dużego zmęczenia mieć problemy z zaśnięciem. Proszę pamiętać, że dziecko cały czas się rozwija i może zmieniać też nieco swoje pory spania. Może wystarczy zacząć ją wcześniej układać do snu. Jeśli pojawia się histeryczne zachowanie, warto dać dziecku bezpieczną przestrzeń aby mogło się uspokoić. Ograniczyć mówienie, dotykanie, kontakt wzrokowy. Ograniczyć ilość bodźców i dać się mu wyciszyć. Być może wasz ostatni czas był jakoś szczególnie intensywny i to może sprawiło, że dziecko jest bardziej zmęczone a przeciążony układ nerwowy daje o sobie znać trudnymi zachowaniami i problemami z zasypianiem. Proszę poobserwować dziecko i jeśli będzie miała Pani jeszcze jakieś pytania proszę pisać. Pozdrawiam serdecznie, Marta Cholewińska-Dacka

2018-07-05 22:06

Czasami z tym szaleństwem przed snem też nie mozna przesadzić bo jak dziecko się pobudzi to potem ciężko mu się wyciszyć i nawet codzienne rytualy to czasem za mało. Ja córce zawsze mówię już chwilę wcześniej że zaraz idziemy spać, powtarzam to nawet kilka razy i w końcu kiedy przychodzi pora mówię idziemy spać i idziemy spać. Na razie problemu nie mam (14msc) ale obawiam się że i nas może spotkać. Oby nie

2018-07-04 10:58

A jak wygląda Wasz rytuał zasypiania? Jak spędzacie wieczór? To jest niestety taki wiek i takie coś zdarza się wielu dzieciakom. Najważniejsze nie uginać się, być spokojnym, czułym, ale trzymać się zasad. Zeby dziecko później nie przyzwyczaiło się do ustępstw, typu spanie z mamą, czy zasypianie tylko na rękach rodziców.

2018-07-04 07:21

Moje dziecko przez kilka dni miało podobnie. Jeśli widział że zaraz położę go spać to uciekał mi i nie dał się podnieść z podłogi , więc po prostu spokojnie zaczęłam się z nim bawić, później kąpiel, mleko i najważniejsze moje towarzystwo. Kładę go w łóżeczku i leżę na łóżku obok patrząc na niego i mówiąc do niego. A on się troszkę pousmiecha i zasypia.

2018-07-03 09:34

Musisz do niej podejść ze spokojem i cierpliwością. Może po prostu przytul ją do siebie, zajmij ją czymś, weź książkę, poczytaj jej i na pewno bądźcie same w pokoju, żeby nikt jej nie rozpraszał. I w rezultacie na pewno zaśnie ;) pozdrawiam i powodzenia. K.

Konto usunięte

2018-07-03 06:44

Justynka po pierwsze nic na siłę. Może lepiej zaśnie gdy będzie zmęczona, niech się wybiega. Pora snu powinna też być poprzedzona rytuałem kąpieli. Może warto kupić nową piżamkę z bajkowym motywem, nową przytulankę do snu tak aby dziecko chętnie się lulało.