Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

płacz przy jedzeniu z butelki

Data utworzenia : 2018-07-09 11:31 | Ostatni komentarz 2018-07-16 14:12

A.Gajoch

1342 Odsłony
11 Komentarze

Witam mój synek niedługo skończy 2 miesiące, od 3 tygodnia życia mały zaczął bardzo płakać podczas jedzenia mleka z butelki. Pociągnie kilka łyków i jak tylko trafi mleko do brzuszka (co bardzo słychać)cały się spina i zaczyna okropnie płakać. Widać że jest głodny, ale nie jest w stanie zjeść. Cały się pręży... byliśmy u pediatry, która kazała podać na próbe Nutramigen żeby sprawdzić jak synek się będzie zachowywać. Niestety było tylko gorzej bo był w stanie zjeść tylko 30ml- jedna sesja karmienia potrafi trwać 1,5h. Po tygodniu przeszliśmy z powrotem na mleko, które pił wcześniej lecz problem jest w dalszym ciągu. Próbowałam zmienić smoczek na większy, ale dalej jest to samo.Badanie moczu nic nie wykazało. Syn dostaje debridat 2 razy dziennie ale nie widać żadnej poprawy...Bardzo proszę o pomoc bo każde karmienie to walka :(

Konto usunięte

2018-07-16 14:12

Gajoch może gazy są przyczyną. Masuj brzuszek zgodnie ze wskazówkami zegara. Często układaj malucha na brzuszku i ćwicz nóżki do brzuszka i rowerek. Jeśli męczą go gazy to dziecko będzie marudne, musisz mu jak najszybciej pomóc

2018-07-15 11:31

Mama_Gratki - dzięki za udzielenie informacji będę próbować z tymi kroplami. ogólnie mały jest spokojny, jedynie przy tym jedzeniu mamy taki problem... już ręce opadają.. przeraża mnie to nagłe spinanie się jak dojdzie do żołądka mleko. Dźwięk jest taki głośny że ja słyszę i czuje pod ręką. We wtorek miał robione usg brzuszka i wszystko jest ok, tylko jest bardzo zagazowany.

Konto usunięte

2018-07-13 02:43

Gajoch, proszę bardzo: O ile lekarz nie zaleci inaczej: do każdej butelki mleka dodać 15 kropli Sab Simplex. Sab Simplex można mieszać z innymi płynami, np. z sokami. U niemowląt karmionych piersią można zaaplikować Sab Simplex za pomocą łyżeczki bezpośrednio przed karmieniem. Wklejam link do źródła: http://sabsimplex.org/informacje-o-sab-simplex/

2018-07-12 21:05

własnie dostałam te kropelki sab simplex ale nie wiem jak dawkować..

2018-07-12 20:33

San Simplex moja 2tygodniowa córka ma to samo i pomaga śpi ładnie w nocy :)

Konto usunięte

2018-07-11 20:40

Gajo h zwróć uwagę na dawkowanie. W espumisanie i sab simplex substancja czynna jest taka sama. Oba preparaty różnią się ceną i częstotliwością podawania

2018-07-10 10:05

Może faktycznie spróbuj tych kropelek. Może one choć trochę poprawią sytuację.

2018-07-10 06:13

Niestety nie mogłam karmić piersią,przez miesiąc udawało mi się ściągać pokarm,ale tak samo reagował...butelkę też już zmieniałam-bez zadnej poprawy..