Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Mamusie ile mleka mm i co ile h piją wasze pociechy

Data utworzenia : 2018-02-15 10:21 | Ostatni komentarz 2018-02-23 19:01

Anna.Kozlowska

1043 Odsłony
11 Komentarze

Mamusie ile mleka mm piją wasze pociechy w wieku 3m do 6 m i co ile h. Chodzi mi tyklo o maluchy które piją mleko bez rozszerzenej diety. Mój mały od paru dni je mniej, nie wiem czy to z powodu dziąseł które bolą czy z powodu zaparć. Jadł ponad 800 ml potem przez przez tydzień ponad 900ml a teraz ponad 700ml w dzień nawet 5 h przerwy robi co mnie martwi. Jak jest u was?

2018-02-23 19:01

Dzięki dziewczyny za pocieszenie :) Uspokoilam się bo mały nabrał mniej więcej stałego rytmu posiłków :) praktycznie codziennie jest ten sam schemat. Przerwy co 3 max 4 h noce praktycznie przesypia. Na wadze przybieral w ciągu ostatnich dwóch tyg niecałe pół kg. Je od 750 ml do ok 900 ml. A pieluszki moczy regularnie i czemu ma to takie znaczenie?

2018-02-23 18:39

Jeśli nie ma drastycznego spadku jak pisza dziewczyny to nie ma powodu do zmartwienia. Moja tez malutko pila . Kontroluj mokre pampersy by było ich kilka w ciągu dnia. Jeśli to zęby to też może spowodować osłabienie apetytu - każde dziecko inaczej reaguje na ten ból. Jeśli widzisz że mało pije częściej mu po prostu podawaj . Ja swojej dawalam co 3 godziny butelkę - jeśli piła malo to podawałam kolejną butelkę już po 2-2.5 h. Trzeba wyczuć po prostu dziecko.... Daj znać jak tam u Was teraz

2018-02-19 21:42

Co do wytycznych, to możesz sprawdzać na siatce centylowej, czy Twój maluch mieści się w normach. Jeśli nie traci wagi, a wręcz przybiera, regularnie moczy pieluszki, to znaczy, że jest ok. Mój maluch też różnie jadł, raz mniej raz więcej, wiele czynników się na to składało. Czasem przy ząbkowaniu, było też tak przy skoku rozwojowym, czasem przy rozszerzaniu diety zjadł więcej obiadku, napił się więcej wody, to nie chciał mleka. Obserwuj przyrost wagi i sie nie tresuj, dziecko samo sobie krzywdy nie zrobi, organizm też musi czasem w jakiś sposób odreagować różne rzeczy, więc warto dać maluchowi czas, proponować częściej mleko, ale nic na siłę.

2018-02-18 20:54

Może faktycznie przez ząbki pije mniej. Sprawdzaj wagę, jeśli wzrost dalej będzie to nie ma się co martwić. Co do wagi spadkowej, to w książeczce powinnaś mieć i wagę urodzeniową i wagę najniższą, przynajmniej ja mam u siebie takie dane.

2018-02-16 09:59

Masowe tak właśnie zrobię. Co to znaczy drastyczny spadek wagi?? są jakieś wytyczne? Tez opinie koleżanek są takie ze 700 ml To w sumie tak normalnie jak na ten wiek

2018-02-16 09:01

Dopóki masa ciała dziecka nie spada drastycznie to nie martw się bo może dziecko tyle potrzebuje. 700 ml to znowu też nie jest mało...jeśli będzie Cię to niepokoi to sprawdź ile waży teraz i za jakiś tydzień bądź 2 tyg.

2018-02-16 07:17

Urodzony 3.725 ale spadkowej nie pamiętam bo syn był operowany od razu i jakoś o tym nie myślałam. Lekarz mówi ze prawidłowy przybiera na wadze. Siusia, nie ma tym problemu. Dzięki dziewczyny, chyba nie ma co się stresować tylko poprostu przyzwyczaić się ze niunio ma ochotę inaczej jeść niż wcześniej. Jutro mamy rehabilitacje to za naczelny ile przybrał w ciągu tygodnia.

2018-02-15 22:47

Anna jeśli chodzi o prawidłowe przybieranie to musiałabyś podać też wagę spadkową i wagę urodzeniowa oprócz tej aktualnej. w każdym razie przy wychodzeniu ząbków to normalny objaw że dziecko ma spadek apetytu. mój synek każdy ząbek inaczej przeżywał raz jadł jak oszalały więcej niż zawsze a przy następnych jadł mniej więc u każdego inaczej może być ale większość dzieci ma spadek apetytu więc myślę że nie ma czym się martwić jeśli siusia w pieluszki i przybiera na wadze .