Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Jak liczyć ilość mleka modyfikowanego

Data utworzenia : 2017-11-13 17:44 | Ostatni komentarz 2017-12-16 05:53

Mariola

18856 Odsłony
25 Komentarze

Hej :-) Mam dość nietypowe pytanie. Otóż muszę zapisywać ilość mleka jaką zjadł mój syn. I tu mam dylemat. Kiedy wlewam 150ml wody i dodaję 5 miarek mleka nagle 150ml zmienia się w jakieś 180ml. No i teraz nie wiem jak to liczyć. Może to głupie pytanie ale teraz nie wiem czy syn pije 150ml czy tak na prawdę 180ml.

Konto usunięte

2017-12-16 05:53

Najważniejsze abyś za każdym razem zapisywala tak samo wtedy będzie yo zapis obiektywny i mówiący nam o tym ile dziecko je. Ja też zapisuję raz w tygodniu ile zjada mój maluszek

2017-11-28 21:35

KINGA ale twój dużo je :O Julek 180 to góra

2017-11-28 17:15

Kinga ja na początku też zapisywałam w zeszycie ale odkąd odkryłam aplikacje to wolę w telefonie bo nie muszę wpisywać godziny tylko ile zjadł zaznaczam gdy wejdę w aplikację liczy mi ile w sumie zjadł ml już nie muszę sama dodawać i zliczać i gdy tylko otworzę aplikację pokazuje mi ile godzin minęło od ostatniego karmienia oczywiście mogę wracać do wcześniejszych dni dla mnie bomba a dla mam karmionych piersią można zaznaczać którą piersią ostatnio karmiły i ile czasu

2017-11-28 16:52

Ja robię to w zeszycie :-) Już prawie pełny jest :-) Zawsze leży otwart na biurku. Mogę w każdej chwili zerknąć kiedy Natan jadł ostatnio. W tym wypadku aplikacja w telefonie w ogóle by się uu mnie nie sprawdziła :-) Ostatnio Mały zjada już bardzo dużo i zaczynam myśleć nad butelką o pojemności 300ml. Je już mniej więcej 210ml. Robie mu tyle na noc i rano bo przesypia całą noc, ewentualnie jeszcze w ciągu dnia jak ma przerwę między posiłkami dłużą niż 3,5 godziny. Ale niestety już od kilku dni 180ml to dla niego za mało. Za każdym razem płacze po jedzeniu bo w butli nic już nie ma. Nie jestem za tym, żeby żałować dziecku jedzenia i nie patrzę na to co pisze na opakowaniu ale trochę mnie to niepokoi bo nie ma nawet miesięcy jeszcze.

2017-11-28 16:34

Kochane a gdzie zapisujecie ilość wypitego mleczka? Bo ja w aplikacji w telefonie bardzo mi to ułatwia sprawę bo liczy ile godzin temu jadł i ile już w sumie zjadł

2017-11-27 21:38

mój zazwyczaj nie domagał sie wiecej fakt czasem zostanie tam troche co do zapisywania ja nadal zapisuje chyba z przyzwyczajenia

2017-11-27 20:19

Oj tak te dorabianie to tez była moja zmora. Na początku to jakoś nigdy nie wiedziałam ile mu zrobić tego mleka. Albo było za mało i latalam dorabiac albo za dużo i czasami połowa szła do zlewu. Później dopiero udało mi się dojść do ładu z tym.

2017-11-27 12:13

Tez na poczatku zapisywalam i mialam.z tym.problem ale ja tam jak odliczylam 10bo czasem tez byla.pianka i zeby bylo sprawiedliwie i jak np. Mialo byc 140a po zrobieniu wyszlo 160 to ja liczyłam.ze.synek.wypil 150ml...i bylo bardziej sprawiedliwie;-) moj synek jadl male porcje czasem zdarzylo.sie ze zjadl 180a pare razy ze zjadl 210ml...ale od czasu do czasu, a przeważnie to jadl.po 120ml...czasem dalej ciągnął jak byla pusta butelka a jak niestety poszlam juz dorobić to zaciskal juz zabki.wiec puzniej zawsze robilam po 140ml bo wolalam wylac a zeby synek jadl wiecej bo byl drobny ale tez po nas -rodzicach..i czasem zjadl.120czasem 140ml;)