Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Rozmiar ma znaczenie?

Data utworzenia : 2014-09-29 21:13 | Ostatni komentarz 2019-01-17 10:23

SamantKa

7709 Odsłony
62 Komentarze

Chyba w każdej dziedzinie życia rozmiar ma jednak znaczenie, prócz właśnie tej.. Czy mając małe piersi wykramie swoje dziecko? A mając duży biust na pewno miałabym mleko ale.. Czy na pewno? Czy wielkość biustu ma jakiekolwiek znaczenie w karmieniu piersią? Czy rozmiar po ciąży zostaje a z każdą kolejną ciąża piersi zostają większe? Jak było z tym u Was? Ja zaczynałam w pierwszej ciąży z miseczka A, na koniec ciąży było C a przy karmieniu C. Po synku została miseczka B a obecnie jestem zmuszona wymienić juz biustonosze na rozmiar C.

2019-01-17 10:23

Raczej nie ma znaczenia, ale jak piersi są twarde i nabrzmiałe to jest nawał.

2019-01-15 23:41

Najwazniejsze to sie nie poddawac podczas karmienia wiele mlodych mam szybko rezygnuje nie wazne jaki sie ma rozmiar. Laktacje zawsze mozna wspomóc laktatorem i czestym dostawianiem maluszka no i trzeba GÓRY cierpliwosci

Konto usunięte

2019-01-06 16:57

To co (moim zdaniem) jest ważne i czego nauczyło mnie macierzyństwo - to zaufanie swojemu instynktowi. Też miałam maly biust (miseczka A/B) i zastanawiałam się czy dam radę wykarmić. Okazało się, że mleka miałam aż za dużo :) Karmiłam wtedy, gdy dziecko chciało. Mleko produkowało się zgodnie z potrzebami młodej :) Zaraz minie 9 miesięcy jak karmię i przestać nie mogę ;)

2018-12-26 10:42

Kasia zgadza się, często spotkałam się że mamy mówią ja robię tak bo gdzieś tak napisali ale ogólnie każde dziecko jest inne i rozwija się w swoim tempie, to że zalecają coś to nie znaczy że musimy tak robić i koniec kropka

2018-12-25 20:26

Klaudia masz rację i na szkołach rodzenia powinien być poruszany ten temat, żeby młode mamy zawsze gdzieś już coś usłyszał a później jeśli mają ochotę poszukały, poszperały i mogły zdobyć wiedzę ale aktualna. Instynkt w macierzynsrjwe jest bardzo ważny często on nam podpowiada co mamy zrobić. Z tymi błachostkami też masz rację. Ale tutaj już szczególnie bywa różnie u młodych mam.

2018-12-23 23:02

Kasia zgadza się, ale i też kobiety powinny podchodzić do macierzyństwa bardziej instynktownie a nie sugerowNie się cudzą opinia, statystykami, zaleceniami itd nie mówię też żeby nie stosować tego ale wszystko z umiarem. Nie M też zawsze powodu lecieć szybko to lekarza bo dziecko kichnelo, w przychodzi jest dużo dzieci chorych więc po co z blachostka lecieć do lekarza

2018-12-23 22:06

Klaudia dlategfo uważam, że lekarze powinni aktualizować swoją wiedzę i przede wszystkim nie traktować mm jako lekarstwa na wszelkie zło tego świata.

2018-12-21 16:43

Aisa94 dlatego napisałam niekiedy :-) faktycznie tak jest, ale chyba częściej martwią się mamy o małych piersiach zupełnie niepotrzebnie.