Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

sinienie wokół usteczek

Data utworzenia : 2013-11-29 22:00 | Ostatni komentarz 2019-02-14 19:43

konto usunięte

12973 Odsłony
8 Komentarze

pani doktor, synek ma 5,5 mca. Urodzony przez cesarskie cięcie, karmiony piersią. Dwa razy przechodził juz zapalenie płuc, ostatnio trzy tygodnie temu miał stwierdzone. Pojechalismy z nim na pogotowie bo mu siniała buzia powyżej ust. Na zdjeciu wyszło zapalenie płuc, dostał zastrzyki zinacef, które były robione przez moją babcię (emerytowaną pielęgniarkę). Przepraszam, że piszę w tym dziale, ale wiem, że pani jest neonatologiem i może pani również mi odpisać. Przy karmieniu piersią synek czasem się krztusi. Ma bardzo dużo śliny (lub jakiejs wydzieliny). Bylismy u lekarza dostal atrovent i pulmicort od pani alergolog do robienia inhalacji, poki co to nadal ma kaszelek. Juz nie wiem czy znowu panikowac czy on juz tak ma :( Nadmienię, że ślini się tak bardzo, że ze trzy razy conajmniej zmieniam mu śliniak dziennie... Lekarze mówią, że oni w płucach nic nie slyszą, a mimo to często mu chroboli, może to być przez nadmiar śliny? Poza tym jest w bardzo dobrym stanie, śmieje się, gaworzy, podnosi do siedzenia. bardzo prosze o radę.

2019-02-14 19:43

Szukam również informacji na ten temat, bo u mojego synka który ma obecnie 4 miesiące występuje sine (szare) pod nosem. Od razu jutro pojadę do lekarza i poproszę o skierowanie do kardiologa. Czy u waszego maluszka też może tak było? Wokół ust silnego nie widzę tylko pod nosem.

2013-12-16 10:23

U nas zwiazku nie ma, bylo zrobione EKG, USG serca i badanie pachwin nawet, nie ma wady serca :)) podobnie u dzieci to dosc powszechne, mozna by sie martwic jesli bylyby sinoczerwone usta, jezyk lub spojowki. To sie nie dzieje. Lekarz (profesor) powiedzial, ze sinienie jest spowodowane tym, ze usteczka i obszar dookola jest bardzo unerwiony i ma duzo zylek, czasem jeszcze u takiego dziecka nie sa przelywy unormowane ale z tego wyrosnie :)

2013-12-15 23:14

Moja córeczka też jak była mała często siniała koło usteczek i oczek .Miała wade serca ubytek przegrody międzykomorowej. Dziurka niby się zarosła ale szmery jeszcze są i już sina się nie robi. Więc dobrze żę masz umówioną wizyte u kardiologa u nas miało to związek . Lepiej sprawdzić na zapas.

2013-12-06 17:56

Ja tez od 2 tyg zauważyłam że wokół ustek u Jasia pojawia się takie sine miejsce, 2 tyg temu miał katar i Pani doktor powiedziała że to może być od infekcji. Teraz już nie ma kataru, ale jak czasami się rozpłacze to tez mu usteczka sinieją. Za 3 dni idziemy do lekarza więc zobaczę co mi teraz powie.

2013-12-04 16:54

Moj synek tez bardzo sie slini przez co zaczerwieniona buzie albo wysypana. Czestko mi pokasluje ale dlatego ze za duzo produkuje sliny i nie daje rady jej lykac. Czasami tez swierczy ale przez nosek, w ktorym czasami jest wydzielina albo kozy.

2013-12-03 21:34

Nas pediatra skierował do kardiologa w związku z zasinieniem wokół ust. Okazało się, że nie podomykały się wszystkie otwory w serduchu i stąd takie sinienie. Ale do roku wszystko powinno się unormować. Tak więc przeszłyśmy z córcią ekg i echo serca. Choć na rocznej kontroli dalej nie wszystko było domknięte, to i tak nastąpiła poprawa. Teraz mamy pojawić się na drugie urodziny. Dla spokoju możecie więc udać się do kardiologa :)

2013-12-03 21:04

Bardzo dziękuję pani doktor za odpowiedz... Do kardiologa jestesmy umowieni, wizyta prywatna, bo u nas w miescie nie ma kardiologa dzieciecego na nfz. Ide z nim na wszelki wypadek, chociaz musze przyznac, ze po tych inhalacjach z tego pulmicortu i atroventu to zasinienie troszke mniejsze sie wydaje... Nie ma jeszcze ząbków, ale już tak mnie gryzie przy karmieniu, że chyba lada dzień.

2013-12-03 10:27

Witam, trochę trudno tak oceniać wirtualnie, nie widząc dziecka... Ślinić się dziecko może w tym wieku np. od tego, że rosną mu zęby (ma już jakieś?). To dość typowe, że 5-miesięczny i trochę starszy niemowlak wszystko pakuje do buzi i przy okazji zapluwa wszystko dookoła. Nie nadąża z połykaniem i gulgocze mu to w gardle. Tym bym się nie niepokoiła. Można układać go na boku czy brzuszku, to wypluje i nie będzie gulgotać. Kaszel utrzymujący się po zapaleniu płuc też wydaje się być jeszcze dopuszczalny. Bardziej bym zwróciła uwagę na to sinienie wokół ust. Czy to cały czas się pojawia, czy tylko było związane z zapaleniami płuc? Jeśli występuje niezależnie od choroby, również u dziecka w pełni zdrowia, to proponowałabym ewentualnie konsultację kardiologa.