Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1138 Wątki)

Problem z pokarmem

Data utworzenia : 2019-02-12 23:40 | Ostatni komentarz 2019-02-13 22:27

Marta-1987

1005 Odsłony
13 Komentarze

Moja córeczka ma 5,5 miesiąca. Od początku karmiona tylko piersią, sporadycznie używana butelka -raptem kilka razy. Używamy smoczka uspokająjącego ale tylko do zasypiania. Problem z produkcją mleka pojawił się przy ostatniej miesiączce czyli jakies poltora tygodnia temu i jakoś nie możemy mu podołac.Ale do sedna. Gabrysia zazwyczaj zjadała dwie piersi na jedno karmienie potem i mimo to mamy jakoś mniej pokarmu bo zaczela gorzej spac w dzien i w nocy, po karmieniu jest niespokojna in ie chce juz ssać piersi jeśli je oprożni. Tak się zastanawiam czy to normalne ze ona zjada zazwyczaj dwie piersi na raz bo jak pytam znajame to ich dzieci jedza jedną piers na jedno karmienie wyjątkiem sa wieczory tylko gdzie zjadaja po dwie. Czy ja ja za szybko przekładam do drugiej piersi i przez to ona moze nie do końca oprózniac piers i przez to produkcja pokarmu zwolnila i teraz ewidentnie jest go za malo bo widac ze jest jeszcze głodna po karmieniu. Jak jej konczy sie mleko w jednej piersi to od razu ja przekladam do drugiej bo sie zaczyna odrywac wiec wydaje mi sie ze ona juz ja zjadła. Przy ssaniu złosci sie ze na mleko trzeba czekac dłuzej. Czy na tym etapie karmienia tez jest tak ważne jak na pocżatku aby jedna piers była całkowicie opróżniona zeby laktacje utrzymac na odpowiednim poziomie?

2019-02-13 22:27

paulinaarose15 dietę wg nowych zaleceń zaczyna się rozszerzać po ukończeniu przez dziecko 6 miesiąca życia. Wcześnie jego układ pokarmowy nie jest gotowy na nowe stałe posiłki. Przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecko powinno jeść tylko i wyłącznie mleko. P:amiętać też trzeba, że woda to również rozszerzanie diety a jak dziecko chce pić na pewno upomni się o pierś i po prostu possie chwilkę, napije się i koniec. Woda też jest mitem i to, że wypijemy 5 litrów wody dziennie wcale nie będzie oznaczało, że nagle mleka będziesz miała więcej. Woda jedynie ułatwi wypływ mleka z piersi ale nie wspomaga produkcji. Ja wyznaje zasadę, że trzeba jej pić ale tyle ile same potrzebujemy i nic na siłę. W czasie miesiączki zdarza się, że mleka jest mniej ale wtedy szczególnie musisz zadbać o laktecję i jej troszeczkę pomóc. Pamiętaj, że nic nie działa lepiej na laktację niż ssące dziecko więc przystawiaj je jak najczęściej do piersi, niech ssie i daje piersią syygnał że mleka jest trochę za mało. Po każdym karmieniu używaj laktatora i stosuj metodę 7-5-3. Pij kawę zbożową ze słodem jęczmiennym w składzie (Inka nie ma go w swoim składzie, musi być napisane słód jęczmienny a on na pewno jest w Nestlr Caro), piwo beazlkoholowe, femaltiker, łuskę kawową albo kup sobie słód jęczmienny w formie syropu. Jeśli chodzi o unormowanie laktacji to jesteś już 5,5 miesiąca po porodzie więc wg mnie laktacja jest już unormowana i nie będziesz już czuła przepełnionych piersi. Laktacja działa tak, że jeśli dziecko wypije z piersi 100 ml to piersi naprodukują 100 ml i ciut więcej żeby było w razie czego. ;)

2019-02-13 15:30

Dziękuję dziewczyny za wszystkie rady ☺ bede probowac wszystkiego☺

2019-02-13 15:25

Przeważnie jak dziecko ma około 6 miesięcy może to wcześniej bądź później być to tak zwanie powiększa porcję pokarmu więc może warto częściej mała po prostu przystawiac dzięki temu będzie też więcej mleka. Przy okresie może być tak że produkcja się trochę zmniejszy może też być tak że hormony będą wypływac tak że dziecko będzie trochę nerwowe przy piersi. Możliwe że do tego dołożył się skok rozwojowy A jak tam stan dziąseł może też ząbki daja o sobie znać. Co do pobudzenia laktacji jest wiele możliwości możesz pić luske kakaowa możesz spożywać słód jęczmienny znajdziesz go w kawie zbożowej np nestle caro możesz kupić w syropie słód jęczmienny i dodawać do herbatki itd można kupić femaltiker on też ma słód możesz kupić w proszku i dodawać do wypieków . Możesz też kupić piwo bez alkoholu czyli np . Łomża 0.0 Bawaria0.0 proc Lech Free 0.0 Warka radler 0.0 Okocim radler 0.0 proc birell 0.0 proc Heineken 0.0 żywiec 0.0 proc itd ważne by nie było WGL alkoholu. Po karmieniu możesz też odciagac pokarm dodatkowo z piersi to też da znać piersią że trzeba więcej . Oprócz tego herbatki na laktacje bez kopru włoskiego np bocianek tylko ważne by stosować się do ilości jaką można wypić na dobę wg producenta bo większa ilość może przynieść odwrotny efekt

2019-02-13 15:23

Podczas samego okresu może Pani mieć mniej pokarmu, jest to normalny objaw. Może Pani po pierwszej piersi, proponować drugą, a potem ponownie wracać do pierwszej. Spokojnie są dzieci, którym wystarcza jedna pierś na karmienie, a są dzieci które potrzebują dwóch. Jeśli niemowlę wykazuje chęć do jedzenia proszę rozważyć rozpoczęcie rozszerzania diety. Naprawdę nie będzie to błąd jeśli zacznie Pani rozszerzanie diety tydzień przed zalecanym czasem, jest to wiek bądź co bądź umowny a każde dziecko ma nieznacznie inną dojrzałość. Najlepiej prosze pić słód jęczmienny w czystej sprawdzonej postaci., ewentualnie rozważyć pobudzanie laktacji latatorem przez tydzień.

2019-02-13 14:28

Marto jeśli jest tak jak piszesz, to laktacja powinna wtedy być na takim poziomie jakiego potrzebuje, Twoje dziecko, ile wypije, tyle powinno się naprodukować. Także nie martw się. U mnie to odczucie napełniania się piersi i mrowienie jest słabo wyczuwalne, praktycznie od dawna tak jest, a karmię prawie 11 miesięcy. Co do kawy Inki, to chyba jeden rodzaj jakiś taki w dużej puszce widzialam ze słodem, pozostałe nie mają. Musi być konkretnie napisane słód jęczmienny. Caro ma na pewno :-) Marta kojarzę Was chyba miałaś w ciąży problemy, o których pisałaś tu na forum? Fajnie, że córka tak ładnie rośnie i karmisz już prawie pół roczku :-) na pewno jak będziesz przystawiala, to ta laktacja się utrzyma. Moja podobnie wagowo szła, urodziła się z waga 2790 g, teraz ma 8,5 kg. Moja córka w pewnym momencie po rozszerzeniu diety już tak nie była zainteresowana piersią, a teraz jak ząbkuje znowu lubi possać i cały czas coś tam jest tego pokarmu :-) wiem, że są mamy które raz dziennie karmią, bo praca itd i im ta laktacja nie wygasa, tylko zostaje tyle, ile dziecko wyjada podczas jednego karmienia.

2019-02-13 11:31

Ja jak karmiłam przykladalam dziecko raz do jednej piersi a przy nastepnym karmieniu do drugie no ze chyba byl nadal głodny to wtedy trochę z drugiej. W tedy kolejne karmienie zaczynalam od tej z ktorej wypił trochę. Ilość pokarmu dostosowuje sie do potrzeb dziecka wiec moze jeśli nie dopija mleka do konca z danej piersi to produkuje sie go mniej. Zawsze mozesz kupic cherbatki na zwiekszenie laktacji.

2019-02-13 11:12

Inka nie ma w sobie slodu. Ja znam tylko Nestle Caro ze slodem jeczmiennym :) Ja tez nie czuje juz tego wyrzutu (karmie ponad 12 miesiecy), niedawno jeszcze bylo to uczucie napelniania sie drugiej piersi, od 2-3 tygodni juz nie. Ale syn przelyka, wiec pokarm jest :)

2019-02-13 11:00

No i czy kawa inka ktora w składzie ma zyto 78procent(-jeczmien i owies ) i cykorie to to bedzie ten słód czy musi byc konkretnie napisane słód jeczmienny