Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Problem z karmieniem i niedojadaniem 2.5 tygodniowej coreczki

Data utworzenia : 2019-02-07 20:28 | Ostatni komentarz 2019-02-22 20:43

Liberowa

1342 Odsłony
25 Komentarze

Witam, pisze do Pan w takiej sprawie 2.5 tygodnia.temu urodzialam coreczke i problem moj wyglada nastepujaco karmie piersia przystawiam na zadanie malej. Lecz okazuje sie ze gdy chce juz ja odlozyc do lozeczka mala sie budzi i znow zaczyna plakac ze jest glodna. Gdzie karmilam ja np 40 min z jednej piersi bo w drugiej mam zraniona brodawke i spuszczam laktatorem 100ml dziennie.... W zwiazku z tym ze mala dostaje szalu placzu i krzyku dokarmiam ja butelka 90 ml mleka modyfikowanego lp ktorym jest spokojniejsza. Tak robie od 4 dni. I tu robi sie nastepny problem pd 2 dni mala zaczela puszczac glosne gazy kupa pojawia sie jedna i to w poznych godzinach robiona z wielkim wysilkiem. Prosze pomozcie. -Co mam zrobic zeby mleka w piersiach bylo tresciwsze Zeby corka sie najadala, zeby bylo wiecej. -dlaczego puszcza caly dzien gazy i ciezko jej z kupka Czy moge ja dokarmiac mlekiem modyfikowanym Prosze o pomoc bo moje malenstwo sie meczy placze i krzyczy az sie prezy

2019-02-22 20:43

Ja najczęściej muskałam po nosku żeby dzieci się obudziły i zaczęły efektywnie ssać a jak to nic nie pomagało to właśnie „zabierałam” pierś.

2019-02-22 06:13

Tak małe dzieci faktycznie warto pobudzać i zachęcać do ssania, bo szybko im się przysypia przy piersi. Moją córkę również musiałam tam pobudzać, zwłaszcza przez pierwsze dni :-)

Konto usunięte

2019-02-21 22:44

Jeśli dziecko ma zatwardzenie po kopie, to być może wina mleka i trzeba je zmienić, trzeba pamiętać że dobór mm to medota prob i błędów. A co do karmienia, to że jej chodzi buzia nie znaczy że ssie. Trzeba pobudzać mała do ssania, np posmyraj mała palcem pod bródką żeby się pobudzila i zaczęła pić. Jedzenie mleka musi być intensywne, dziecko sobie nieraz po prostu aby dziumka a nie jje i trzeba ją pobudzać. Moja też tam miała i jej dotykałamco jakiś czas żuchwę i się mobilizowala do jedzenia. Albo udawałam że wyciągam cycka i też zaczynała spowrotem intensywnie ciągnąć. :)

2019-02-19 21:17

Lekarz dając takie rady po prostu kieruje się starą szkołą, nowe zalecenia są inne. Ja odkąd dowiedziałam się, że koper może działać rakotwórczo, to naprawdę nie ufam lekarzom, którzy go zalecają, bo wiem, że brakuje im aktualnej wiedzy, a niestety medycyna jest jednym z tych dziedzin, gdzie aktualizacja wiedzy powinna być przymusowa, bo inaczej można szkodzić, a nie pomagać.

2019-02-19 07:15

Może być tak że gazy i ból brzuszka pojawiły się z czasem podania mleka modyfikowanego? Może chodzi o to, że dziecko go nie toleruje i trzeba by było spróbować podać inna mieszankę? Na ból brzuszka polecam okłady albo kapiel- woda zawsze przynosi ulgę jeżeli chodzi o ból. Leżenie na brzuszku też jest bardzo dobra forma odgazowania dziecka. W najgorszym momencie, gdy dziecko najmocniej cierpi przez ból brzucha polecam kangurowanie z dzieckiem - położyć dziecko brzuszkiem na swój brzuch. Nasza oddychająca klatka i brzuch będą naturalnie masować brzuszek maluszka, tym samym pomagając w odgazowaniu. Ponadto bliskość mamy zawsze daje poczucie bezpieczeństwa i ulgi co w takich momentach jest równie ważne i wartościowe.

2019-02-18 23:14

Ja daje tylko raz butelke ewentualnie dwa jak juz mala jest tak krzyczaca ze nic nie pomaga. A tak to piers zawsze daje piers. No wlasnie i ja juz sama nie wiem co.robic jeden lekarz tak drugi inaczej

2019-02-18 21:08

Szczerze to jestem w szoku, że lekarz kazał Ci dokarmiać mm i przepajać koprem ..Podawanie często Twojemu dziecku mleka modyfikowanego z pewnością nie poprawi Twojej laktacji, wręcz przeciwnie. Naprawdę mam wrażenie, że prawie wszystkie te zalecenia jakoś tak moim zdaniem na przekór jak powinno się robić.. Ale w sumie ja nie jestem lekarzem.. Od siebie tylko jeszcze dodam, że nie możesz się poddawać tak łatwo, tylko karm jak najczęściej piersią i może wszystko się poprawi. Życzę powodzenia i mocno trzymam kciuki, aby było tylko lepiej! :)

2019-02-18 17:39

Dzieki za odp. Tak malutka przybiera na wadze dobrze w 4 tygodnie prawie kg. Pieluaszki tez moczy. Masuje masuje . Moze i lagodzi ale czesto jest ze ma atak bolu przy piersi rzuca glowka bija raczkami trzyma sutek w buzi i placze. W srode bylam u lekarza ktory pow zeby dawac espumisan do kazdego karmienia, dokarmiac mm . A piersia karmic tylko 20min i jezeli bedzie plakac dac butelke. I przepajac koprem albo rumiankiem. Co lekarz inna gadka.