Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Zahamowany odruch oksytocyny.

Data utworzenia : 2019-01-28 01:05 | Ostatni komentarz 2019-02-08 22:11

Karolina.JANKOWSKA

2040 Odsłony
32 Komentarze

Witam. Moja 5.miesięczna córcia bardzo się denerwuje przy piersi kiedy musi ssac ja ,,pusta " Zanim popłynie mleczko zajmuje to nawet 1minute .wkurza ja bardzo ssanie na ,,sucho" . Czy można przyspieszyć jakoś odruch oksytocyny???? Od samego.poczatku mam problemy z karmieniem więc nie ukrywam że często się denerwuje przed ,,Czy tym razem będzie dużego płaczu przy piersi"

2019-02-08 22:11

Ja polecam użycie laktatora elektrycznego i odciągnięty pokarm podać córeczce przez butelkę. Laktator bardzo pomaga w pobudzeniu laktacji i zbiegiem czasu może juz nie będzie potrzebny. Ja moją córeczkę karmiłam w taki sposób od urodzenia do prawie 6 mc. życia aż nauczyła sie pić tylko z piersi i tak karmiona była do drugiego roku życia. Nie bałam się jej też podawać mleka modyfikowanego - gdy widziałam ze mam jakiś kryzys laktacyjny a ona jeszcze była głodna to oczywiści dostała butelkę - zdarzało się to bardzo sporadycznie. Oczywiście nie zapominałam o regularnym odciąganiu pokarmu co 3 godziny musowo. Mam nadzieje że moje doświadczenie zostanie wykorzystane. Powodzenia

2019-02-08 20:02

A ma stwierdzony refluks przez lekarza? Aktualne zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia to rozszerzenie diety po 6 miesiącu, bo badania dowodzą, że wcześniej dziecka układ pokarmowy jeszcze nie jest przygotowany do przyjmowania pokarmów innych niż mleko. Najlepiej porozmawiać z pediatrą na temat rozszerzenia i zobaczyć, co on zaradzi.

2019-02-08 15:15

Skończyliśmy 5 miesięcy zaraz zaczynam BLW więc będzie dostawala inny pokram też. Spróbuję Delicol bo nie mogę patrzeć jak.meczy się przez te ulewanie i refluks.

2019-02-08 14:57

Mleko jest produkowane w czasie ssania nie jest całkiem magazynowane myślę że może jeszcze być tak że córka najada się ale np potrzebuje jeszcze zaspokoić odruch ssania ale nie chce już jeść i może stąd te nerwy tak niekiedy się zdarza. Na pewno skoro ładnie Przybiera to je i mleko 1 razy i 2 fazy to nie do końca jest rozdzielone po prostu przechodzi w mleko z 1 na 2 fazę stopniowo w uproszczeniu się mówi mleko 1 razy i mleko 2 fazy

2019-02-08 14:52

Ale mleko 1 fazy to jest wartościowe tak samo jak drugiej, tylko ma mniej tłuszczu, o zdrowie się nie martw, dziecko rośnie, więc ma na czym :-) Mleko mamy to samo zdrowie, na każdym mleku modyfikowanym masz napisane, że najlepszym pokarmem jest zawsze pokarm naturalny. Możesz spróbować kropel delicol do każdego karmienia. Zawierają enzym laktazy potrzeby do trawienia laktozy. Jeśli faktycznie jest z nią problem, to powinno pomóc po kilku dniach regularnego stosowania i zmniejszyć gazy itd. Chociaż moja córka teraz ma 10,5 miesiąca i nadal gazy często jej dokuczają, tak po prostu jest. Stosuję Espumisan100. Ulewała fizjologicznie do 7-8 miesięcy, prawie po każdym posiłku. Samo minęło jak układ trawienny dojrzał. Dzieci mają tegi typu dolegliwości treba też je przetrwać. :-)

2019-02-08 13:59

Nie jest przebodzcowana ponieważ karmienia generalnie od samego.początku są w ciszy i spokoju.

2019-02-08 13:38

Skoro przybiera na wadze i moczy pieluchy znaczy że je ładnie z piersi. Być może jest przebodzcowana i stąd takie nerwy może warto zadbać aby nie było za dużo bodźców przy karmieniu tzn spokojne miejsce najlepiej by nie było za dużo do oglądania i było w miarę ciche

2019-02-08 13:30

Wola mnie na jedzenie co 2 - 3 godz. Pije z jednej piersi minutę czasem dwie. Po tym czasie zaczyna plakac i odwaracac głowę od piersi. Czasem ja odstawiam i nie daje drugiej- bo nie domaga się jej ,a czasem tak krzyczy że podaje druga. Z drugiej pije różnie czasem 1 minutę czasem 5. Generalnie po posiłku ma dobry humor, nie jest marudna. Noce przesyłką też w miarę dobrze . Karmię o 20 przed snem. Potem 1 i koło 4. Przybiera bardzo dobrze nawet. Ja mam wrażenie że ona zbyt plytko chwyta pierś i.przez to spija też zbyt plytko ,generalnie mleko 1 fazy. Boję się że może to odbić się na jej zdrowia.