Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Bóle brzuszka

Data utworzenia : 2017-08-05 17:31 | Ostatni komentarz 2017-08-06 09:33

Elzbieta .Kreft

1125 Odsłony
1 Komentarze

Drogie Mamy, jakie są objawy nietolerancji laktozy u dzieci? Moja malutka (3 miesiące) przy piciu strasznie się wyginać. Pediatra zaleciła zmianę mleka z Nan pro na Enfamil a następnie na bebilon pro Futura. Dotego dwa razy dziennie debridat 2,5 ml i jedną kapsułka neonantus. Było w miarę dobrze, znaczna poprawa lecz po dwóch tygodniach problem wraca. Mała znów po wypiciu kilku łyków zaczyna płakać, wyginać się, puszcza dużo bączków śmierdzących, zdarza jej się ulać również bardzo śmierdzącym, gęstym twarogiem. Kupka jest co dwa dni w miarę normalna ale również strasznie śmierdzi. Nie wiem co zrobić,jak pomóc dziecku.

2017-08-06 09:33

Moja 5tyg córeczka prawdopodobnie też nie toleruje laktozy. Dokładnych badań jeszcze nie miała ale po zachowaniu przed i po podaniu leku pediatra tak zakłada. Zwłaszcza, że w rodzinie prawie wszyscy jej nie tolerują. Jak to zauważyłam. ? Kiedy piła mleko (podaje jej HIPP Bio) strasznie się wierciła i płakała. Przez co ksztusiła się. Jednak z trudnościami zjadła swoją porcję. Później brałam ją by odbeknęła i wszystko było dobrze jednak nie na długo. Po upływie tak od 5-10min wymiotowała całym tym mlekiem, które zjadła. Pojechaliśmy z nią do Pediatry i po wywiadzie lekarz stwierdził, że to może być to. Podaje jej dalej to samo mleko jednak dodaje do tego Kropelki KOLZYM. One pomagają w trawieniu laktozy. Po 3 dniach zauważyłam poprawę u małej. Jadła spokojniej i większe ilości.